Символом Великодніх свят України з давніх-давен вважають писанку.
А чи знаєте ви, що…
*******************************
--ПИСАНКА (крашанка) — це одна із форм українського народного розпису. Це символ сонця, весни, нового життя. Різниця між писанками та крашанками полягає в тому, що крашанки – це пофарбовані яйця кольоровими барвниками, а писанки – розписані писачком.
--За кольорами можна визначити ПОХОДЖЕННЯ ПИСАНКИ. Майстри Полісся, Волині, частини Поділля роблять свої писанки червоними. Для Наддністрянського Поділля характерні темний або білий фон на темних писанках. Гуцульські розписані жовтим і білим кольорами по червоному.
--Існує багато традиційних та сучасних ВИДІВ РОЗПИСУ ТА ДЕКОРУВАННЯ яєць. Саме від них писанки отримали назви: крашанка, дряпанка, крапанка, двоколірна та багатоколірна писанка, бісерка (бісеринка), витинанка, наклеянка та інші.
--ЄДИНИЙ В СВІТІ МУЗЕЙ ПИСАНКОВОГО РОЗПИСУ відкритий з 2000 р. у містечку Коломия. Його внесли до Книги рекордів Гіннеса та Книги рекордів України. В ньому зберігається найбільша у світі - понад 12 тисяч - колекція писанок, створених на курячій, гусячій, страусиній і навіть перепелиній шкаралупі.
--ПАМ’ЯТНИКИ ПИСАНЦІ встановлено не тільки у багатьох селах, містечках та містах України, а й у Канаді (у м. Веґревіль), в Румунії (у м. Сучава). В місті Коломиї зберігається НАЙБІЛЬШЕ В СВІТІ розписане барвистим орнаментом яйце - 13.5 м у висоту і 10 м у діаметрі!
--Про писанки складали ЛЕГЕНДИ, деякі залишилися і до наших днів. Одна з них, говорить, що доля всього світу залежить від кількості писанок які розписуються щорічно.
Тому чим більше кожен з нас зробить писанок – тим більше любові і добра пануватиме в світі!
 

Графік