×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

 26 квітня 1986 року сумна дата в календарі. Тридцять сім років тому в ніч на 26 квітня сталася аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції.

В довкілля було викинуто велика кількість радіоактивних речовин, потужність яких дорівнювала 300 Хіросім. Ця аварія вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих, так і за економічними збитками. Із забруднених районів було евакуйовано близько 130 000 мешканців, радіоактивного ураження зазнали більш ніж 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. А навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження. Чорнобильська катастрофа – це техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа.
Для допитливих читачів, які бажали дізнатися більше про ці сумні сторінки історії України була організована книжкова виставка «Скорбота пам’яті людської» і проведена бесіда.

{gallery}biblioteki/HNS/2023_gallery/2023_04_26{/gallery}