Пауль Маар - популярний німецький сучасний дитячий письменник, драматург, ілюстратор, автор понад 50 творів народився 13 грудня 1937 року в німецькому місті Швайнфурті. Хлопчик рано залишився без матері. Його родиною стали дідусь і бабуся.

Вони навчили його цінувати добре слово, бути щирим у стосунках із людьми, любити сувору красу рідного краю — Північної Баварії. Хлопчик змалку любив читати й малювати тих персонажів, які йому найбільше сподобалися. Але з читанням книжок виникли проблеми, бо батько вважав, що читання — це лише втрата часу, тому вдома їх майже не було. Хлопець записався до бібліотеки, однак приносити книжки додому йому також заборонялося. Тоді він домовився зі шкільним приятелем після уроків читати улюблені книжки в нього вдома. Після закінчення гімназії він міг самостійно обирати шлях і без зайвих вагань вступив до Державної академії мистецтв. По завершенні навчання працював учителем малювання.

Першу книгу для дітей – «Собака із татуюванням» – П. Маар написав у 1967 році, за його словами, щоб читати власним дітям, оскільки в ті часи хороших нових дитячих книг не було. Його казкові персонажі відомі далеко за межами Німеччини. У творах П. Маара поєдналися риси німецької народної казки й ознаки сучасного життя. Німецький казкар створив і намалював нових героїв: Маленьке Кенгурятко, пана Белло (це кумедний пес, що перетворився на людину) і веселого Суботика, якого нерідко називають сучасним Карлсоном. Непосидючого Суботика читачі полюбили за доброту, гумор і фантастичні можливості здійснювати бажання.
Перша книга про Суботика – «Що не день, то субота» – вийшла в 1973 році, і саме в ній читачі вперше познайомилися з дивовижною маленькою істотою з цупкою рудою шерстю, у якої замість носа – хоботець, а обличчя – усе в синіх цятках, за допомогою яких можна здійснювати бажання.
Книги Пауля Маара перекладені тридцятьма мовами. Його творчість відзначено багатьма нагородами: Німецькою літературною премією, премією братів Грімм, Фрідріха Рюкерта, Австрійською державною премією, а також однією з найпрестижніших премій у німецькій літературі для дітей та молоді – Почесною премією за весь творчий доробок автора.
Запрошуємо до читання всіх хто любить веселі пригоди, вірить в дива та здійснення бажань.