×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

29 січня Україна вшановує пам’ять юних героїв битви під Крутами. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині.
За державну незалежність і самостійність України виступили добровольці-студенти Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Шевченка), гімназисти старших класів українських гімназій на чолі з сотником Омельченком. Їм протистояли тисячі червоногвардійців. Бій тривав зранку і до вечора, сили були нерівні, загинули майже всі українські студенти і гімназисти. Наймолодшим полеглим було по 16 років.
Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в українських визвольних змагань 1917-1921 років. Подвиг юних героїв Крут став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.
На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. А у 2006-році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут». Ми шануємо і пам’ятаємо про стійкість та мужність юних українців, які віддали свої молоді життя у боротьбі за незалежну і вільну державу.
Шановні читачі! Запрошуємо Вас до нашої бібліотеки ознайомитися з літературною виставкою, присвяченою цим сумним сторінкам нашої історії.

{gallery}biblioteki/HNS/2022_gallery/2022_01_28{/gallery}