27 січня виповнюється 190 років від дня народження Льюїса Керролла (1832-1898) – англійського письменника-казкаря, автора всесвітньо відомої книжки «Пригоди Аліси в Країні Чудес».

Чарлз Лютвідж Доджсон – ось справжнє ім'я письменника, який став популярним під псевдонімом Льюїс Керролл. Він народився 27 січня 1832 році у невеличкому селищі у сім'ї пастора. Батько сам дав сину початкову освіту. У 12 років Чарлза відправили навчатися до школи Річмонда. Він був дуже здібним учнем, особливо йому давалися математика і класичні мови. Далі був Оксфордський університет, в якому Чарлз спочатку навчався, а потім, став професором, викладав математику. До Оксфорда Керролл прийшов 19-річним юнаком і залишив його 66-річним. В університеті його вважали черствим чоловіком, бо він ніколи не виказував своїх емоцій, тобто не сердився, не сміявся, а завжди був урівноважений як із колегами-викладачами, так і зі студентами. Та поза межами роботи він завжди був душею компанії, умів приваблювати до себе людей, особливо – дітей. У спілкуванні з дітьми він разюче змінювався, розповідав їм безліч вигаданих історій, які супроводжував дотепними малюнками.
Сама собою склалася звичка говорити про цього письменника як про двох зовсім різних людей. Перший, Чарлз Лутвідж Доджсон, — солідний професор математики, занурений у формули та цифри, нудний і прискіпливий викладач, похмурий і відлюдькуватий джентельмен, який не терпів втручань у своє особисте життя й ретельно дотримувався встановленого розпорядку дня, автор наукових праць.
Другий, Льюїс Керрол, — фантазер і дотепний жартівник, невтомний винахідник розваг і розіграшів, завзятий театрал, майстер фотографії, кращий друг дітей, автор чудернацьких казок, що уславили його як «короля нісенітниць».
Як співіснували ці дві протилежні особистості в одній людині, так і залишилося загадкою...
Льюїс Керролл написав 255 творів. Казка серед них одна. Інші книги – з математики і логіки. Особливо багато уваги письменник приділив складанню ігор, розв’язанню ігор, розв’язанню логічних задач.
Чудовий світ Льюїса Керролла зачаровує і дорослих, і дітей. Книги про Алісу, вже багато років читають у всьому світі.
4 липня 1864 року Керрол разом зі своїм другом і трьома сестрами Лідделл, доньками віце-канцлера Оксфордського університету вирушили на човні прогулятися Темзою. Під час подорожі, дівчинка Аліса попросила Керролла розповісти їм казку. Він розповів, а коли прощалися Аліса сказала: "Містер Доджсон, як би мені хотілося, аби ви записали для мене пригоди Аліси". Згодом розповідав, що «просидів цілу ніч, записуючи в зошиті всі дурниці, які запам’яталися». Перший примірник казки автор переписав для Аліси Лідделл від руки і прикрасив 37-ма власними малюнками. Казку Алісі було вручено в листопаді 1864 року, а всі інші читачі змогли її прочитати тільки в 1865 році, коли книжка вийшла друком. Читачі казку прийняли із захопленням. А в 1871 році написав її продовження — «Аліса в Задзеркаллі», на яку його надихнула інша дівчинка — Аліса Теодора Рейкс. На Льюїса Керролла знову очікував величезний успіх. З перших днів свого існування у вигляді книжки «Пригоди в Країні Чудес» увійшли до золотого фонду дитячої літератури і сьогодні лишаються в ньому на чільному місці. Створена для дітей. Вона стала і улюбленим читанням дорослих.
Якщо ви же не знайомі з пригодами Аліси, запрошуємо до читання.