24 листопада виповнюється 195 років від дня народження Карла Коллоді, автора однієї з найдобріших і повчальних казок "Піноккіо". Карло Коллоді - відомий італійський письменник та журналіст. Автор багатьох оповідань та комедій, однак справжньої слави він зазнав як творець безсмертного Піноккіо.

Ця всесвітньо відома казка розповідає про кумедні, а й іноді й сумні, але завжди повчальні пригоди непосидючого і веселого , впертого, але чуйного дерев’яного чоловічка Піноккіо.

Вона об'єднує дітей різних країн, вчить їх жити у мирі, любові та злагоді. Недаремно італійці жартують, що Піноккіо невідомий лише у тих країнах, де немає дітей.
Народився Карло Коллоді у Флоренції у дуже бідній, багатодітній родині. Карло був старшим із десятьох дітей. Влітку їх відвозили у містечко Коллоді, на батьківщину матері. Саме назву містечка свого дитинства Карло, зайнявшись журналістикою, взяв за псевдонім, з яким увійшов до літератури. За його власними розповідями, у дитинстві він був відчайдушним шибеником. Тому мрії героя його найвідомішого твору Піноккіо «їсти, пити, спати, насолоджуватися, та з ранку до вечора вештатись» були добре знайомі Карло. А історії, які він вигадував для приятелів, можна вважати першими літературними вправами майбутнього письменника. Карло Коллоді не мав сім'ї . Він помер у 1890 році - через сім років після появи на світ «Пригод Піноккіо» - від нападу астми. Але він навіть не міг уявити, якої великої слави зазнає його твір. Сталося так само, як і в його романі, — Піноккіо почав жити власним життям незалежно від життя свого батька.
В Італії існує цілий парк. Присвячений Піноккіо: гостей парку зустрічають фігурки довгов’язого хлопчиська з тонкими руками і ногами, з довгим – предовгим носом. Скульптури зображують сюжети з незвичайних пригод Піноккіо. На одному з пам’ятників надпис: «Безсмертному Піноккіо – вдячні читачі від 4 до 70 років


Наша адреса: м. Київ, вул. Володимира Івасюка, 51 б


Транспорт:
Автобуси: 88 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо"
Тролейбуси : 24, 32, 44 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо""
Маршрутні таксі: 164, 244, 464, 24, 224 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо""