Роальд Дал - всесвітньо відомий письменник норвезького походження, сценарист, автор книжок для дорослих і дітей, військовий герой, лауреат численних премій народився 13 вересня 1916 року.

В Британії його часто називають «казкарем номер один». Англійські діти цілими поколіннями росли на його дивовижних історіях. У своїй літературній творчості Дал був завжди лагідним до дітей та суворим для дорослих. Один з найулюбленіших висловів письменника: «Я пишу тільки про те, що захоплює дух або смішить. Діти знають, що я на їхній стороні».
Найвідоміші дитячі твори Роальда Дала – «Чарлі і шоколадна фабрика», «Джеймс і гігантський персик», «Матильда», «Відьми», «ВДВ (Великий Дружній Велетень)» та інші принесли йому світову славу.
Книгу «Джеймс і гігантський персик» Роальд Дал писав для своїх дітей і не збирався публікувати її, поки родина не вмовила його віднести рукопис до редакції. Після величезного успіху цієї книги Дал продовжив писати дитячі книжки.
«Джеймс і гігантський персик» - одна із найвідоміших дитячих повістей Роальда Дала. Так сталося, що маленький Джеймс мусить жити зі своїми злющими тітоньками – тіткою Шкваркою і тіткою Шпичкою, які постійно коверзують і знущаються з нього. Проте одного дня стається щось надзвичайне, і життя Джеймса та його тітоньок докорінно змінюється…
«Чарлі й шоколадна фабрика» – одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.
Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік – на його день народження – дарували єдиний дарунок – маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих.
« Матильда» - геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона – зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директорку пані Транчбул…
«Відьми» - Захоплююча повість довкола якої поміж читачами ведеться чи не найбільше суперечок. Історія відбувається частково у Норвегії та Великій Британії, зображаючи пригоди малого хлопця та його бабусі у світі, де існують відьми …
«ВДВ» (Великий Дружній Велетень) – Веселі, зворушливі і моторошні пригоди семиметрового велетня і маленької дівчинки Софії стали настільною книжкою для багатьох читачів. Софія та ВДВ вирішили втілити надзвичайно сміливий план, який має врятувати людей від велетнів – людожерів…
Роальд Дал помер 23 листопада 1990 року в віці 74 років . Але і сьогодні, дорослі і діти у всьому світі зачитуються вигадливими й неймовірно веселими книгами класика англійської літератури.
Запрошуємо до читання.


 

Графік