26 квітня 2021 року виповнюється 35 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС. Мирний атом за недбалістю і людського фактору перетворився на всесвітню катастрофу, наслідки якої ще не одне покоління буде відчувати на собі.

Чорно́бильська катастро́фа —це техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, в ніч на 26 квітня 1986 року.
Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю 300 Хіросім.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусії. Близько 200 000 осіб евакуювали із зон забруднення.
Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження. Пізніше, над зруйнованим четвертим енергоблоком побудували захисний саркофаг.
Спорудження нового накриття над 4-м блоком, почали споруджувати 2012-го, а здали в експлуатацію 2019 року. Він має гарантувати безпеку накриття над ЧАЕС до 2120 року.
Більше інформації щодо тих днів, долі людей і майбутнього мирного атома можна дізнатися з книг нашої бібліотеки, до якої ми запрошуємо читачів після закінчення карантинних обмежень.
Вшануємо пам’ять ліквідаторів аварії, які ціною власного життя і здоров’я, врятували Україну і весь світ, і подарували нам майбутнє.