ukenfrdeitptru

 «Для когось це межа між миром і війною, для когось – між азійською і європейською цивілізацією, для когось – між неволею і незалежністю»

Протистояння в Україні 18-21 лютого 2014 року – це силове протистояння між силовиками та протестувальниками, яке стало завершальним етапом Революції гідності. Результатом подій стало відсторонення 22 лютого Верховною Радою від виконання обов’язків Президента України Віктора Януковича та призначення дострокових президентських виборів на 25 травня 2014 року. Під час протистояння за інформацією МОЗ України загинуло 82 особи, постраждалими стали 622 людини. Приводом сутички стали вимоги до відновлення дії Конституції України в редакції 2004 року. Постановою N 2739 від 17.02.21 Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів державотворення України та закликала розслідувати злочини, які скоїли під час революції.
Все почалося мирною ходою вранці 18 лютого. Але силовики атакували беззбройних людей. І почалось …
Наймолодшому загиблому Назару Войновичу було 17, а найстаршому – Івану Наконечному – 83. Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали представники й інших національностей. Усі вони увійшли до меморіалу мучеників за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 99-ти бійцям Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко присвоїв посмертно звання Героїв України, а троє іноземців – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
Сумні сторінки нашої історії. Але ми завжди будемо пам’ятати наших героїв. Сьогодні, цілий день, наші бібліотекарі розповідали про звичайних людей, які ціною своїх життів стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору. Знайомили наших читачів з бойовими експонатами Світлиці Української Гідності. За це боролися наші пращури, за це сьогодні гинуть на сході наші співвітчизники, обороняючи мирне життя, незалежність і територіальну цілісність України. Вічна пам’ять Героям!
Запрошуємо Вас, наші читачі, ознайомитися із бойовими артефактами, які експонуються в нашій Світлиці Української Гідності, присвяченій Героям Небесної Сотні. А також ознайомитися із книжковою виставкою, присвяченою цим трагічним подіям нашої країни.

Наша адреса: м. Київ, вул. Героїв Сталінграду, 51 б
Тел.: (044) 413-51-27


Транспорт:
Автобуси: 88 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо"
Тролейбуси : 24, 32, 44 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо""
Маршрутні таксі: 164, 244, 464, 24, 224 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо""