ukenfrdeitptru

 Володимир Кирилович Малик (справжнє прізвище - Сиченко), народився 21 лютого 1921 року в Новосілках на Київщині в селянській родині.

В сусідньому селі Ясногородці закінчив школу, а в 1938 році вступив на філологічний факультет Київського університету. Тоді ж почав складати вірші. Коли почалася війна навчання довелось перервати. Молодий студент пішов у народне ополчення, працював на оборонних роботах під Києвом та Харковом, був поранений. Потім він потрапив до Німеччини в концентраційний табір, де протягом двох років довелось пережити невимовні муки, голод, загрозу смерті. І лиш в жовтні 1945 року вдалось повернутись на Батьківщину.

Після війни Володимир Кирилович переїхав до міста Лубни, де починає активно писати свої твори. З-під його пера одна за одною виходять казки-легенди для молодших читачів «Чарівний перстень», «Месник із лісу», «Воєвода Дмитро», «Микита Кожум’яка», «Червона троянда». У літературному доробку письменника є відомі пригодницькі повісті для читачів середнього шкільного віку, а саме: «Чорний екватор», «Двоє над прірвою», «Слід веде до моря». Успішно працював письменник і в галузі прози. У його доробку повісті «Новачок», « Дві перемоги». Найбільше Володимира Малика знають як автора історичних романів. Серед них найпопулярніші тетралогія «Таємний посол», «Князь Кий», «Горить свіча», «Черлені щити» та останній роман «Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім».
Український письменник, автор пригодницьких та історичних творів. Малик відомий і як літературний критик. Його перу належить низка рецензій на твори українських прозаїків. Багато його творів перекладено іноземними мовами. За романи «Посол Урус-шайтана», «Шовковий шнурок» та «Князь Кий» Володимир Малик був удостоєний літературної премії Лесі Українки 1983 року.
Шановні читачі, запрошуємо Вас до нашої бібліотеки ознайомитися із літературною спадщиною Володимира Малика.


Наша адреса: м. Київ, вул. Героїв Сталінграду, 51 б
Тел.: (044) 413-51-27


Транспорт:
Автобуси: 88 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо"
Тролейбуси : 24, 32, 44 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо""
Маршрутні таксі: 164, 244, 464, 24, 224 - їхати до зупинки " Універсам "Сільпо""