Дмитро Семенович Чередниченко – відомий український письменник.

Народився 30 листопада 1935 року в с. Межиріч Канівського району Черкаської області. У 1957 році закінчив Київський педагогічний інститут імені М. О. Горького (нині – Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова). Довгий час учителював, відтак перейшов на видавничу та журналістську роботи.
Багатогранність його творчої діяльності вражає: поет і прозаїк, перекладач, публіцист, мистецтвознавець, автор низки підручників, читанок, букварів і хрестоматій.
Він вдало поєднує у своїй літературній творчості поетичну вишуканість лірики, тонкий гумор, щирість і задушевність прози. У творчості митця значне місце займає література для дітей, бо він у всьому, що творить , залишається ще й педагогом. В його творах постає звичайне і незвичне в дитячих буднях та святах. В іграх діти пізнають світло й тіні життя, відкривають для себе розмаїття фарб, що ділять світ на добро і зло. Герої творів письменника розкривають дітям красу людських вчинків. На запитання, хто першим читає його твори, Дмитро Чередниченко відповідає: «Дитина, яка ще й досі живе в мені»
 
«Чого Волошка запишалася»
Гадаєте, найцікавіше, що є у квартирі кожної української родини — це комп'ютер і телевізор? А от і ні! Адже все залежить від того, хто фантазує. Наприклад, непосидюча киця Волошка, якій цікаво все, що стоїть, лежить чи відбувається в квартирі, навіть у мийниці може знайти собі пригоду. Киця любить усе помацати, понюхати, полежати на чомусь. Без неї у квартирі нічого не відбудеться!
Коник коникові – брат : до збірки увійшли казки, притчі, оповідання, повісті, які вчать маленьких читачів бачити незвичайне в звичайному, любити дивовижний, барвистий світ природи, піклуватися про слабких та беззахисних, бути уважними до тих, хто поруч.
До збірки «Мандри Жолудя» ввійшли вірші, лічилки, скоромовки, казки, притчі тощо.
Надзвичайно цікаві за змістом, теплі за настроєм, вони до того ж порушують дуже серйозні питання: про любов до рідної землі й свого роду, про повагу до власної та чужої праці, про дбайливе ставлення до навколишньої природи, про те, як важливо мати щиру душу і чисте серце, зігріте добром.
У збірнику "Тупці, Лялю, Тупці" — оповідання, казки, загадки,
віршики - забавлянки, що неодмінно сподобаються маленьким читайликам, стануть доброю підмогою для батьків і вихователів дошкільних закладів. Залюбки читатимуть книжку й школярі молодших класів. Вона — дотепна і цікава.
Приходьте та насолоджуйтесь читанням.
 


 

Графік