Роберту Льюісу Белфуру Стівенсону170 років від дня народження.

13 листопада 1850 року в Единбурзі, Велика Британія, в сім’ї інженера народився Роберт Льюіс Белфур Стівенсон, шотландський письменник і поет, автор пригодницьких романів, представник неоромантизму. Хлопчик вирізнявся слабким здоров’ям, постійно хворів, тому багато часу проводив у ліжку. Єдиним його заняттям було читання. Він мав багате уявлення і вже тоді багато фантазував. А в шість років він диктував своїй матері, Маргарет, перший свій твір «Історія Мойсея».
В 18 років, за настановою батька, Роберт вступив на факультет юриспруденції, але отримавши адвокатську мантію, він не займався правом, а почав писати коротенькі есе про все, що відбувалося навкруги.
Через стан здоров’я, йому діагностували туберкульоз, він був змушений об’їхати півсвіту, щоб знайти комфортне для проживання місце. Стівенсон зупинився на острові Самоа, що в Полінезії. Саме тут він багато працює. І лише новелла «Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда» зацікавила британську публіку. Цікаво, що чернетку цього твору навмисно спалила його дружина Франсис, але за три дні Роберт написав її знову. Сам Стівенсон стверджував, що сюжет цієї історії йому наснився.
А відомий роман «Острів скарбів», народився в його уяві після того, як Стівенсон побачив карту острова, яку намалював його пасинок. До речі, публікував він цей роман під псевдонімом «Капітан Джордж Норт». І всесвітня слава прийшла до Стівенсона після третього видання «Острів скарбів», коли книга була проілюстрована.
А в книзі «Мандри з віслюком по Севеннам» Стівенсон першим використав шести футовий квадратний спальний мішок, який був виготовлений із зеленого водозахисного сукна з овечим хутром всередині. Отже, він претендував на титул винахідника спального мішка.
Цікаві факти. 1.У Стівенсона були дерев’яні зуби. Проблемні зуби місцевий дантист був змушений замінити на дерев’яні протези. 2.Окрім написання романів Стівенсон грав на фортепьяно і флажолете (старовинна флейта). Він написав більш ніж 100 оригінальних композицій і аранжировок, а 10 з них на власні вірші. 3.Як справжній шотландець, Роберт
не уявляв свій будинок без каміну, тому на острові Самоа, де температура не була нижче +40 градусів, він встановив камін. І досі будинок письменника є єдиним в Полінезії де є камін.
4.А коли у Роберта Стівенсона відмовила права рука він навчився писати лівою. Потім у Роберта пропав голос, його скрутив ревматизм, а очі почали гноїтися, тоді він навчився диктувати мовою глухих за допомогою тільки однієї руки. 5. Під час Світової війни багато рукописів Роберта Стівенсона були продані його нащадками. З того часу вони вважаються зниклими.
Помер Стівенсон на Самоа 3 грудня 1894 року від інсульта, який виник від перевтоми. Йому було 44 роки. Поховали його з великою шаною на Самоа. На його могилі написано: «Моряк з морів повернувся додому, мисливець з гір повернувся додому, він там, куди так довго йшов». В день смерті Стівенсон диктував текст свого незакінченого роману
«Уир Гермистон».Також залишився недописаний роман «Сент-Ив». Самоанці визнали Стівенсона національним героєм, і з тих часів його ім’ям на Західному Самоа називають
все- починаючи з вулиць і закінчуючи кафе.
Всесвітньо відомі романи Роберта Стівенсона є і в нашій бібліотеці. Запрошуємо Вас ознайомитися з цікавими пригодами героїв невмирущих розповідей геніального автора. До зустрічі в бібліотеці.