23 жовтня виповнюється 100 років від дня народження італійського письменника – казкаря Джанні Родарі.

Поет, письменник, журналіст і педагог прожив недовге, але надзвичайно яскраве наповнене творчою працею життя.
Джaнні Франческо Родарі народився у 1920 року в містечку Оменья (Північна Італія).
Батько хлопчика був булочником, і помер коли синові виповнилося 10 років. У сім’ї настали важкі дні. Мати прагнучи дати сину освіту, влаштувала його на повне утримання в духовну семінарію. Але священиком юнак не став. Закінчивши семінарію в 1937 році, він працював учителем в початковій школі і одночасно відвідував лекції на філологічному факультеті Міланського університету, займався самоосвітою. Джанні Родарі подобалося працювати з дітьми, тут розкрився його рідкісний дар спілкування з дітьми - він придумував для своїх учнів забавні і повчальні історії, які не мали прямого відношення до уроку, але пробуджували фантазію у дітей. Його вихованці будували будиночки з букв, разом з учителем складали казки. Забавляючи своїх учнів, Родарі розповідав їм про зовсім серйозні речі, даючи уявлення про дружбу, доброту, правду, справедливість. Все життя письменника проникнуте турботою про дітей, про їх здоров’я, про їх майбутнє.
Казкар, подарував дітлахам безліч незвичайних історій: «Пригоди Цибуліно», «Подорож Голубої Стріли», «Джельсоміно в Країні брехунів», "Торт у небі", "Казки по телефону" та інші.
У 1957 році Родарі здав іспит на звання професійного журналіста. У 1970 році письменник отримав престижну премію Ганса Християна Андерсена і став всесвітньо популярним. Його твори перекладені багатьма мовами світу.
Помер Джанні Родарі від важкої хвороби 14 квітня 1980 року в Римі.
Пройшло багато років, а книжки відомого казкаря і досі користуються великим попитом у читачів.
Запрошуємо до читання.