14 жовтня в Україні відзначаються три важливі свята: Покрова Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День Захисника України.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці з’явилося понад тисячу років тому назад – в 910 році в Константинополі , і пов’язане з явищем Богородиці, яка допомогла вірянам , укривши їх своїм омофором - вбранням для богослужіння. Саме слово «покров» означає «покривало». Це свято стало символом заступництва, що допомагало воїнам здобувати перемоги в битвах.
Запорізькі козаки вважали Богородицю своєю заступницею, тому завжди шанували її та молилися перед її іконою. Вони настільки вірили в її силу, що в народі закріпилася й друга назва свята - Козацька Покрова. Саме 14 жовтня козаки збирали велику нараду, на якій обирали отамана та визначалися з подальшими планами.
День захисника України можна назвати одним з найбільш важливих й відносно молодих свят для нашої країни. Це свято заснували у 2014 році на тлі загальної декомунізації і війни на сході України.
Цього дня ми вшановуємо мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
Історія, факти, особистості – про це все можна дізнатися з численних книжок, які представлені в нашій бібліотеці на книжковій виставці «Гідні сини України». Вклоняємося доземно українському солдату.
Запрошуємо Всіх відвідати і нашу Світлицю Української Гідності, експозиція якої, присвячена подіям Майдану 2014 року, Героям Небесної Сотні та героям АТО/ООС.
До зустрічі в бібліотеці.