ukenfrdeitptru

 Виставку-ілюстрацію для наших читачів приготували до ювілею славного українця Івана Котляревського.

Тут не лише книги, а й яскраві ілюстрації до творів, серед яких навіть власноруч вишита нашою колегою Валентиною Цибенко робота. Подивіться, як ожила на ній Наталка Полтавка. Мабуть, саме такою її хотів би бачити автор)😊
Нагадаємо, що відомий усім Іван Котляревський народився 9 вересня 1769 року у Полтаві. Його вважають батьком сучасної української мови та першим із літераторів тієї епохи, хто використав народну мову у професійних літературних творах. Його “Енеїда” до сьогодні є одним з найбільш відомих творів та прикладом мужнього спротиву українського козацтва російському імперському режиму. Над цією книгою Котляревський працював близько 30 років і вона зайняла своє почесне місце в бібліотеках Наполеона та царя Миколи І. А п’єси “Наталка Полтавка” та “Москаль-чарівник”, написані у 1818-1819 роках стали першими драматичними творами, поставленими в Україні.
А ще Котляревський був дуже мудрою, розумною людиною, його чесноти доповнювалися щирим, добрим серцем та веселим характером. За що ми його любимо і пам’ятаємо!