ukenfrdeitptru

 

100 років тому Україна однією з перших після падіння Російської імперії оголосила про свою незалежність. Українська революція 1917-21 років – один з найважливіших та водночас найскладніших періодів в історії нашого народу.

Це час, коли відбувалося відродження української нації, а сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху загалом. Це доба визначних українців Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка та багатьох інших.

Літературно-історичний екскурс «100 років незалежності і боротьби» було проведено для учнів 5-12 класів школи-інтернату №5 для дітей з вадами зору. Захід відбувся в рамках проекту «З Україною в серці» та мав на меті виховання у дітей пошани до нашої історії, символіки, вшанування традицій боротьби за незалежність та соборність України, військових звитяг захисників рідної землі, творців національної державності, залучення до читання наукової та художньої літератури про становлення української державності.

Усі присутні дізналися про події Української революції, однією з героїчних сторінок якої був бій молодих українських патріотів з більшовицьким військом, що відбувся знову-таки 100 років тому під Крутами. Зараз багато хто порівнює цей подвиг з героїзмом українських «кіборгів» – захисників Донецького аеродрому, що відбувався на наших очах та називає загиблих сто років тому першою Небесною сотнею.

Вихованці школи дізналися також чимало цікавих фактів про історію та становлення державного герба України, який також незабаром відзначатиме столітній ювілей, а тематичні літературні читання додали нашій зустрічі особливого забарвлення.