ukenfrdeitptru

14 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць, який запроваджено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українців та сприяння патріотизму. 14 жовтня невипадково вибрали для святкування Дня захисників і захисниць. На цей день також припадає День українського козацтва, день заснування Української повстанської армії та Покрова Святої Богородиці – одне із важливих церковних свят.
Захисниками вітчизни не варто вважати лише тих, хто обороняє державу зі зброєю в руках. Тому День захисника та захисниці – це також про медиків, які рятують воїнів, про активістів, правоохоронців, волонтерів і всіх тих, хто присвячує своє життя захисту держави.
Про це ми і поговорили з нашими читачами, учнями 2-б класу школи №14, які завітали до бібліотеки напередодні свята. А ще – пройшлися шляхами українського воїна разом з книжечкою, яка так і називається «Шлях українського воїна» (видавництво «Балтія-Друк»). Видання розповідає про українську армію, армію, яку створювали наші предки, починаючи від походів князів Олега та Святослава. Армію, слава якої гриміла з часів Війська Запорізького до партизанів Повстанської армії. Це нащадки тих воїнів, які встали на захист Вітчизни в 2014 році і дотепер несуть службу в лавах об'єднаних сил.
А наші читачі не лише з книг знають про те, хто такий захисник Вітчизни, навіть серед учнів цього класи троє діток відправляли і зустрічали з війни хто дідуся, хто тата, а хто і братика. Разом почитали, влаштували мовні змагання на швидкість та спритність (бо без них захисникам ніяк!), навіть приміряли гетьманські символи влади)😊 І з відчуттям того, що захист Батьківщини – велика честь і цінність тепер будемо зустрічати свято.