ukenfrdeitptru

 Цей день пов’язано з першим польотом людини у космос, який 12 квітня 1961 року здійснив Юрій Гагарін. Тож цього року першому польоту людини в космос виповнюється 60 років. Гагарін стартував на кораблі «Восток» і здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши епоху космічних польотів.

Українські вчені внесли величезний вклад в розвиток радянської космонавтики, що дозволило СРСР бути провідною космічною державою. Численні українські наукові установи, конструкторські бюро, промислові підприємства були причетні до багатьох найважливіших космічних перемог СРСР - від перших польотів у космос до створення і запуску космічного ракетного комплексу «Енергія-Буран».

Політ у космос – мрія багатьох, величезна відповідальність і надзвичайні випробування на межі людських можливостей. До числа таких мрійників потрапив і українець Леонід Каденюк, перший і єдиний космонавт незалежної України. У складі міжнародної команди космонавтів на американському космічному кораблі «Колумбія» українець провів майже 16 днів у невагомості, понад 250 разів облетів Землю, провів сотні дослідів, виконав надважку роботу і витримав винятково важкі фізичні і психологічні випробування. Книга з серії «Видатні українці» розповідає про те, як космонавти готуються до старту, що вивчають, про що думають та що відчувають перед і під час польоту, що їдять, як працюють і як відпочивають, які незручності відчувають, як переживають розлуку з рідними, як спілкуються і допомагають одне одному.
А ось «Дитяча енциклопедія космосу» (Джайлс Сперроу, видавництво Vivat) – незамінний посібник для майбутніх підкорювачів Всесвіту. Тут ви знайдете достовірні наукові факти, яскраві реалістичні ілюстрації та світлини, захопливі подробиці, що зроблять мандрівку міжзоряним простором незабутньою.