ukenfrdeitptru

 Музей розташований у центрі Києва і саме тут влітку 1899 року родина Косачів зняла помешкання на першому поверсі будинку за адресою : Маріїнсько-Благовіщенська, 101 (сьогодні – Саксаганського, 97). З того часу впродовж десятиліття життя Косачів було пов’язано з цим будинком.

Приємно, що музей оновлений, після ремонту і виглядає по-сучасному, але, звичайно ж, зберігши дух історії. Квартира Косачів складалася з передпокою і 5 кімнат, де зараз і розміщено музейну експозицію побуту сім’ї. За свідченням очевидців, тут завжди було людно: приходили друзі, знайомі, відвідувачі в справах видання журналів «Рідний край» та «Молода Україна», редакція яких містилася в цьому ж помешканні, оскільки головним редактором цих часописів була мати поетеси Ольга Петрівна Косач, яку ми знаємо ще й як письменницю Олену Пчілку.
На жаль, Леся Українка в ті часи у Києві бувала наїздами, виняток становлять лише осінньо-зимові сезони 1899-1901 та 1905-1907 років, проведені в місті. Через хворобу, що прогресувала, вона була змушена часто виїздити на лікування, а холодну пору року проводити в більш теплих краях.
Та все ж відчути атмосферу того часу та творчості допоможуть оригінальні меблі та ужиткові предмети тієї епохи, архівні документи, фото, листи та спогади рідних та знайомих поетеси.
Другий поверх музею – це 7 залів літературної експозиції, які розповідають про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, про родини Драгоманових і Косачів, коло друзів та однодумців поетеси.
Друзі, за можливості відвідайте це знакове місце, пов’язане з відомою поеткою, фольклористом, громадською діячкою Лесею Українкою, чиє 150-річчя цього року відзначає увесь світ.

Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38
Тел.: (044) 430-42-27


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Полупанова"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Полупанова"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227