ukenfrdeitptru

 25 лютого 2021 року минає 150 років від народження видатної української поетеси, письменниці, драматургині та громадської діячки Лесі України, чия творчість та погляди до сьогодні залишаються актуальними та сучасними.

Лариса Косач, яку ми всі знаємо як Лесю Українку, народилася на Волині у шляхетній і освіченій родині. Змалку була обдарованою дитиною: у 4 роки вона вже навчилася читати, у 5 – грати на роялі та писати, у 6 років уже майстерно вишивала, у 9 – склала перший вірш, а в 13 опублікувала свої поезії, взявши псевдонім «Леся Українка». Свою першу поетичну збірку «На крилах пісень» видала у 22 за сприяння Івана Франка.
Леся Українка знала багато мов. Окрім української, вона вільно розмовляла французькою, німецькою, італійською, польською, болгарською і російською мовами, розуміла грузинську. Писала свої твори українською, російською, французькою та німецькою мовами, перекладала з давньогрецької, німецької, англійської, французької, італійської та польської мов.
Літературна спадщина Лесі Українки – це неперевершені поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, а також чимало перекладів світової класики. Окрім того, Леся Українка впродовж усього життя цікавилася українським фольклором та і сама знала багато народних пісень, 220 народних мелодій навіть записано з її голосу.
«Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає» – ці слова поетки, вкладені в уста улюбленої мільйонами Мавки, стали дійсно пророчими.
Запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете детальніше ознайомитися з творчістю Лесі України.


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38
Тел.: (044) 430-42-27


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Полупанова"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Полупанова"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227