Однією з улюблених розваг в нашій бібліотеці вже давно стало складання тематичних пазлів. І діти, і батьки із задоволенням займаються цією справою в зоні дозвілля і відпочинку.
А ще у нас відбуваються змагання серед юних читачів "на швидкість складання"! Є у нас і свої "чемпіони".
А чи знаєте ви, що...

Пазл – це англійський винахід (в перекладі з англійської «puzzle» означає «загадка», «головоломка»).

Винахідником пазлів вважається лондонський гравер Джон Спілсбері. Саме він у 1760 році виготовив дерев’яну карту світу, розпилявши її на безліч шматочків неправильної форми, щоб спонукати до більш глибокого вивчення географії. Так з’явились перші пазли.

На початку 19 сторіччя у вигляді пазлів почали випускати найрізноманітніші навчальні посібники. Тоді частини картинок не зчіплювали, як це роблять у наш час, а викладали на основі.

Складання пазлів дуже подобалось дітям, тож для них пазли почали масово виготовляти у вигляді дитячих картинок та казкових сюжетів.

Пазли бувають різних розмірів. Іноді кількість частинок однієї головоломки може перевищувати десять тисяч. Такі картини можна складати тижнями..

У наші дні, окрім класичних пазлів, виготовляють тривимірні, голографічні, м’які, віртуальні, та фотопазли.

У деяких країнах проводяться регулярні чемпіонати по збиранню пазлів та влаштовуються online-змагання.

Для людей, що зробили значний внесок у розвиток популярності головоломок, існує спеціальний приз – міжнародна премія імені Спілсбері.