У минулу п’ятницю 31.05.2024 о 16.00 на відкритому майданчику по вул. О. Архипенка, 3, відбувся наш  черговий Бібліофест за участю всіх 11 бібліотек Оболонського району! Цього разу Бібліофест проходив під гаслом «Хай буде дитинство щасливим і мирним», адже ми присвятили наш захід святкуванню Дня захисту дітей.

Бібліотеки нашого району разом з усім українським суспільством щороку відзначають цей День, святкування якого вперше відбулося у 1998 році і з тих пір стало важливою датою для усієї нашої держави і кожного громадянина, адже усі ми були і є дітьми, і знаємо, який це важливий період у житті кожної людини!

Традиційно «День захисту дітей» відзначається в Україні щорічно 1 червня. Ця дата обрана не випадково - 27 вересня 1991 року Україна долучилася до виконання Конвенції про права дитини — міжнародного правового документу, що визначає права дітей на освіту, культурні досягнення, відпочинок, дозвілля та інші послуги дітям держав-членів Організації Об'єднаних Націй. Тому «День захисту дітей» був приурочений до Міжнародного дня захисту дітей, який відзначається 1 червня у багатьох країнах світу.

Сьогодні в Україні це свято має особливе забарвлення - адже зараз наші діти добре знають, що таке війна, що таке повітряні тривоги, що ворог, який напав на нашу країну, не має моралі і жалю навіть до дітей. В той час, як усі в нашій державі борються за те, щоб у дітей було щасливе дитинство і гарні перспективи у майбутньому, ворог загрожує самому поняттю «дитинство».  У таких складних умовах ми намагаємося вберегти дітей і зробити їх життя безпечнішим, а  дитинство – радіснішим і світлішим на відміну від тої темряви, що несе війна. Сьогодні ми маємо згадати усіх дітей, що постраждали від дій ворога, які були змушені тікати від війни, втративши свій дім, або були поранені. Тож свято наше має нагадати усім про те, що діти – то найвища цінність людського суспільства! Дорослі мають долучатися до їх захисту, обстоювати права дітей, запобігати порушенню цих прав, привчати дітей до відповідальності, виконання їх громадянських обов’язків.
А ще ми маємо дати їм справжнє дитинство, яскраве і сповнене доброї згадки.

Бібліофест відбувався під патронатом і за участю народного депутата Ганни Свириденко та за підтримки відділу культури Оболонської в м. Києві РДА.

Творчою базою свята стали дві наші бібліотеки, що розташовані за однією адресою – вул. Архипенка, 3 - це публічна бібліотека ім. Самеда Вургуна і бібліотека імені Олени Пчілки для дітей. Усі 11 бібліотек ЦБС Оболонського району в рамках Бібліофесту підготували для юних мешканців столиці та їх сімей веселий Бібліотечний Ярмарок, в рамках якого відбувалися численні розваги, ігри, вікторини, працювала студія аква-макіяжу, проходили цікаві творчі майстер-класи, тощо. Тут можна було поласувати «солодкою ватою», побачити витвори народних майстрів, отримати призи-смаколики, зробити милий сувенір чи іграшку. Дітей розважав знаменитий Кіт Мурчик, друг Песика Патрона, який влаштував на відкритому майданчику свята смішні та галасливі спортивні ігри і розваги для дітей. Веселій атмосфері навіть не завадила літня злива -  святкування просто перемістилося до приміщення бібліотеки ім. Самеда Вургуна і продовжилося ще більш жваво!

            Бібліофест зібрав багато дітей і їх родин, усі отримали чудові враження, смачні подарунки та величезну порцію гарного настрою! Ми робимо усе можливе, щоб сповнилося гасло нашого заходу «Хай буде дитинство щасливим і мирним»  - тож друзі, приєднуйтеся до наших мистецьких подій, які ми проводитимемо у подальшому!