ukenfrdeitptru

Шановні читачі!

У зв’язку із початком кривавої війні проти України, коли російський агресор нищить наші міста й селища, пам’ятки культури та бібліотеки, вбиває мирних громадян, колектив Централізованої бібліотечної системи Оболонського району міста Києва та користувачі закладу вважають недопустимим та аморальним, що Центральна публічна бібліотека носить ім’я руського поета, драматурга і прозаїка О.С. Пушкіна.

Олександр Пушкін, справді, прорубав вікно російської літератури в європейську культуру, на його творах виросло не одне покоління українських письменників, яких радянська пропаганда віднесла до буржуазних націоналістів. Але Пушкін - це символ імперської росії. І цей символ росіяни тиражують кругом, де вони приходять. Пушкін є провідником путінізму, таким, як і Сталін, Дзержинський чи Жуков. І тому його треба виключити з нашого простору, так само, як Леніна і йому подібних. Багато людей може спросити: чим вам заважає Пушкін? І відповідь тут проста: він є ланцюгом, який тягнув і буде тягнути нас до росії. Саме через «вікно» Пушкіна нам пропонують 200 останніх років дивитися на Європу, зокрема, і світ взагалі.

Про шовіністські погляди Пушкіна дуже красномовно свідчать і його твори. У поемі «Полтава» він оспівав Петра І і заплямував постать українського гетьмана Івана Мазепи, хоча зазначив, що мотивацією Мазепи перейти на бік шведів під час їхньої війни з московитами стало саме бажання створення незалежної України? Мазепа у Пушкіна «підступний», «лютий», «хитрий», «холодний», «згубник», «лукавий», «змій», у нього «чорні помисли», він носить у грудях «кипучу отруту». Характерні ознаки психологічного портрету Мазепи Пушкіним є «злочинність» — як людини, і ненадійність та авантюрність — як державного діяча.

Повернувшись до Петербурга із заслання, Пушкін перестав критикувати російський престол, а натомість почав писати великодержавні оди та прославляти імперські агресивні діяння царизму проти сусідніх народів (напр. «Смирись Кавказ, идет Ермолов!..»).

Вітав він і розгром російськими військами польського повстання 1830 — 1831 рр., а виразника визвольних ідей, великого польського поета-романтика Адама Міцкевича у своєму вірші «Он между нами жил» назвав «нашим врагом».

Враховуючи вищевикладене, звертаємось до шановної громади з пропозицією розпочати обговорення щодо можливості перейменування Центральної публічної районної бібліотеки Оболонського району.

Будемо дуже вдячні дізнатись Вашу думку з приводу цього питання, а також за пропозиції щодо нової назви бібліотеки.

Свої пропозиції та зауваження просимо подавати у формі нижче, або у письмовій чи усній формі, надсилати електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, до Централізованої бібліотечної системи Оболонського району м. Києва за адресою: м. Київ, просп. Оболонський, 16,  тел. 419-84-11, контактна особа – Дорогих Вікторія Валеріївна, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  протягом 60 днів з дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.