Калейдоскоп подій

 
Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
  Пошта
 

На головну

   
 

У Центральній районній бібліотеці ім. Аркадія Гайдара для дітей 18 листопада 2011 року відбулося засідання Клубу бібліотекарів: "Зустрічі з Михайлом Кальницьким". Цикл зустрічей продовжила розповідь: "Аркадій Гайдар у Києві"

                

Відомий києзнавець Михайло Борисович Кальницький розповів про Аркадія Гайдара, про його перебування у Києві.

                

Справжне прізвище Гайдара - Голіков (1904 — 1941) — рос. письменник, автор широковідомої повісті "Тимур та його команда", оповідання "Чук і Гек", "Р.В.С.", "Школа", "Военная тайна" та ін.

Сам письменник ніколи не пояснював свого псевдоніма. Існує кілька версій - ось одна з них: «Г» - перша літера прізвища Голіков , «АЙ» - перша і остання літери імені Аркадій, «АР» - початкові букви міста Арзамас, в якому Гайдар провів своє дитинство і який вважав рідним, а пропущена буква «Д» - означає прийменник «з». Таким чином виходить «Голіков Аркадій з Арзамаса»

                
Влітку 1919 року Голиков навчався на Київських війських курсах (містилися у Володимирському кадетському корпусі). На початку ВВВ був військовим кореспондентом "Комсомольской правди" в Києві, жив, зокрема, в готелі "Континенталь" (тепер на цьому місці консерваторія), на вул. Круглоуніверситетській № 15, вул. Б. Хмельницького (до 1992 — вул. Леніна) № 68. Загинув у бою біля Канева. У 1976 році в Павлівському сквері було встановлено паркову скульптуру письменника (знято 1993 році). У 1955 році на його честь названо вулицю.
                
Твори Гайдара хвилюють, захоплюють, змушують плакати і сміятися, зневажати і захоплюватися, сильніше любити життя і свою Батьківщину
© 2006-2012 ЦБС Оболонського району м.Київ
 

 

return_links(); ?>