Загадкова справа Вільяма Шекспіра

 

На головну сторінку ЦБС

 

Про бібліотеку

Читачі рекомендують
Як користуватись каталогом
Що треба прочитати в твоєму віці
 
Наш район
Дошкільні навчальні заклади
Школи-дитячі садки
Школи-інтернати
Середні загальноосвітні школи
Ліцеї
Гімназії
Гімназії-інтернати
Школи естетичного виховання
Гуртки
Благодійні та громадські організації
Вищі навчальні заклади м.Київ
 
Наші читачі - учасники конкурсів
"Київ та кияни очима дітей'08"
"Найкращий читач року"
 
Небайдужим батькам
Розкажіть дитині казку
Шість кроків назустріч книзі
Читач, що не вміє читати
Якщо дитина не любить читати
Сучасним дітям - сучасні книжки
 
Тести
Знавець сучасних книг (3-6 кл.)
Що за казковий герой? ( 3-5 кл.)
Знавець казок (2-3 кл.)
Впізнай героя (5-6 кл.)
Гумористичний тест (5-6 кл.)
Знавець казок та казкових героїв (1-3 кл.)
 
Інше
З історії книги
Ювілеї в літературі
Правила читання для школярів від Івана Огієнка
Нобелівські лауреати в галузі літератури
Етикет
Пошук на сайті
 
   

(1564-1616)
   З ім'ям Вільяма Шекспіра пов'язано безліч таємниць та загадок. Можливо, через те, що жив він у далекому 16 сторіччі.

  Напевно про нього невідомо нічого. Немає впевненості у тому, що людина, яка написала всі твори під ім'ям Вільяма Шекспіра, насправді мала це ім'я у своїх документах.

  Коли виникає ім'я Вільяма Шекспіра, тут не може бути впевненості, одні запитання і загадки. Шекспіром було написано 37 п'єс та 154 сонети.

  Цьогоріч святкуємо 445 років від дня народження геніального драматурга.
  Народився він у Стратфорді-на-Ейвоні. Вільям був третьою дитиною у родині. Всього його батьки народили сім дітей, хоч, через чуму, що тоді панувала, більшість з дітей не дожили до зрілого, чи, бодай, юнацького віку. Родина була не бідною. Мати, Марія, була молодшою донькою у свого батька, і після його смерті успадкувала більшість його володінь - землю, сільське господарство. Батько письменника, Джон, займався сільським господарством і шерстю. Пізніше став мером Стратфорда-на-Ейвоні.

  Скоріш за все, почав свою освіту у віці 6-7 років у Стратфордській гімназії, де вивчав рідну мову і латинь за єдиним підручником - Біблією. Також вивчав логіку і філософію. За деякими даними, школу так і не закінчив, бо мав допомагати батькові у справах. За іншими даними, навіть був помічником вчителя, або і сам вчителював.

  Про період після закінчення школи і до одруження, про Шекспіра нам не відомо взагалі нічого. Є припущення, що в цей час він займався літературною освітою, або, скоріше, самоосвітою, тому що в жодному університеті він не вчився і жодною бібліотекою не користувався. Хоч існує і думка, що в цей час він був солдатом. Також існує думка, що ці роки він міг провести в Італії, хоч традиційно вважається, що Шекспір ніколи не покидав Англію.

  У 1582 , будучи у 18 річному віці, - одружується. І тут постає ще одна загадка. Чи мав Шекспір двох дружин? Справа в тому, що існують 2 записи про шлюб, з різницею всього у кілька днів. Перший запис про шлюб WM Shaxpere і Anna Whateley  , другий запис про шлюб Willm Shagspere Anna Hathwey. Любителі загадок, вхопились за ці записи і якийсь час існували припущення, що Шекспір одружився двічі, перший раз з коханою, а другий - заради вигоди. Хоч, імовірніше за все, ці записи або стосуються різних людей, або другий запис був зроблений через те, що в першому були допущені помилки в іменах молодят. Так чи інакше, а 18річний Шекспір одружився з 26 річною Енн Хетуей, яка на момент одруження була вагітна і зовсім скоро народила доньку Сусанну , ще через два роки у родини народжується двійня - донька Джудіт і син Гемнет. Проте, сину не судилось довге життя і він помер в 11 річному віці. Можливо, що Шекспір мав ще й позашлюбного сина. Вільям д'Авенон стверджував, що він син Шекспіра. На момент народження д'Авенона, Шекспіру було 42 роки.

  За три роки після одруження, їде з Стретфорда. Хоч родина його й надалі залишається мешкати у Стретфорді. Працював актором мандрівної трупи. З 1590 працював у різних театрах Лондона. З 1599 працював у театрі "Глобус". З цим театром пов'язані його кращі акторські і драматургічні роки. Саме для цього театру були написані більшість трагедій Шекспіра. Вважається, що в кожній п'єсі писав одну з найкращих ролей під себе. Деякі вчені вважають, що він грав персонажів, від яких залежить розвиток подій.

  До речі, справжнє прізвище письменника - Шакспер. Прізвище Шекспір з'явилось вже у лондонському періоді. Саме цим прізвищем і були підписані п'єси. А от чи сам Шекспір писав ті п'єси, не відомо і досі. Сумніви виникають у багатьох. І знаходиться багато доказів на знак того, що писав він не сам. Перш за все, автора шекспірівських трагедій називають найосвіченішою людиною в історії англійської літератури. В той час, як сам Вільям закінчив лише граматичну школу (якщо закінчив) і ніколи не виїздив за кордони Англії. Твори ж Шекспіра дивують маштабністю мислення, філософським наповненням. Словник Шекспіра складає 20 тисяч слів, що вдвічі, а то і втричі більше ніж у інших авторів.

  Наприкінці XX сторіччя вчений секретар Шекспірівської комісії при Академії Наук Росії Ілья Гілілов видав книгу "Гра про Вільяма Шекспіра, або Таємниця великого фенікса". В книзі доводиться, що автором усіх творів, що надруковані під ім'ям Шекспіра, був граф Ретленд. Граф Ретленд був всебічно обізнаною людиною. За І.Гіліловим, Ретленд використовував спритного актора Шекспіра, щоб передавати свої твори в театр. І, можливо, викупив право прикриватися прізвищем Шекспіра. Зі смертю графа Ретленда у 1612 році і закінчується творча діяльність Шекспіра, який у тому ж році покидає Лондон і нічого більше не пише.

  Серед тих, хто сумнівався у тому, що автором трагедій і сонетів був Шекспір, були такі відомі люди, як: Марк Твен, Дікенсон, Фройд, Чаплін, Анна Ахматова, Набоков та багато інших.

  Творчість Шекспіра-драматурга, мала кілька періодів:
1590-1600 -оптимістичний;
1601 -1608 - трагічний;
1609 -1612 - романтичний.
  Є гіпотеза, що в багатьох п'єсах Шекспір мав співавтора. Дослідники знайшли багато мовних зворотів, які не властиві Шекспіру і можуть належати іншим авторам.

  Як поет, Шекспір написав 154 сонети. Які поділені на 2 цикли : "юнаковий" 1- 126 сонет і "жіночий" 127-154 сонети. Перший цикл присвячений другові, другий- чорнявій жінці. Ті дослідники творчості Шекспіра, які вважають, що не він був автором, вважають, що сонети писали різні люди, "юнакові" сонети писала жінка, а "жіночі" - чоловік. Прибічники гіпотези про авторство графа Ретленда, вважали, що юнаковий цикл був написаний дружиною графа.

Помер Вільям Шекспір 23 квітня 1616 року, у віці 52 років. В день, який вважається і датою народження. Похований 25 квітня біля церкви Святої Трійці. Рід Шекспіра закінчився на його онучці Єлізаветі, яка померла у 1670 році так і не народивши дитину.

 

Бібліографія:
Борецький М. Вільям Шекспір/ М. Борецький// Тема.- 2002.-3, С. 72-100
Корнилова Е. Вильям Шекспир.-М.: "Знание", 1964.-48 с.
Усі зарубіжні письменники/ упоряд.О.Д.Міхільов та ін.- Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2006.- С. 131-136

Вебліографія:
Ілля Гілілов "Ігра про Вільяма Шекспіра, або Тайна великого фенікса"
Ілля Гілілов "Шекспіра - в графи"
Біографія, лінки, портрети(англійською)
Про портрети Шекспіра (англійською)
Майже все про Шекспіра (англійською)
Біографія, сонети та багато іншого (англійською)
Шекспір (російською)
Повнотекстові твори (англійською та російською)
Вікіпедія про Шекспіра (російською)
Вікіпедія про Шекспіра (українською)

Дегтярьова Вікторія Сегріївна-
головний спеціаліст по роботі з дітьми
ЦБС Оболонського району

 

 

 

 

 

 

   

 

© 2006-2014 ЦБС Оболонського району м.Київ