Оноре де Бальзак

 

На головну сторінку ЦБС

 

Про бібліотеку

Читачі рекомендують
Як користуватись каталогом
Що треба прочитати в твоєму віці
 
Наш район
Дошкільні навчальні заклади
Школи-дитячі садки
Школи-інтернати
Середні загальноосвітні школи
Ліцеї
Гімназії
Гімназії-інтернати
Школи естетичного виховання
Гуртки
Благодійні та громадські організації
Вищі навчальні заклади м.Київ
 
Наші читачі - учасники конкурсів
"Київ та кияни очима дітей'08"
"Найкращий читач року"
 
Небайдужим батькам
Розкажіть дитині казку
Шість кроків назустріч книзі
Читач, що не вміє читати
Якщо дитина не любить читати
Сучасним дітям - сучасні книжки
 
Тести
Знавець сучасних книг (3-6 кл.)
Що за казковий герой? ( 3-5 кл.)
Знавець казок (2-3 кл.)
Впізнай героя (5-6 кл.)
Гумористичний тест (5-6 кл.)
Знавець казок та казкових героїв (1-3 кл.)
 
Інше
З історії книги
Ювілеї в літературі
Правила читання для школярів від Івана Огієнка
Нобелівські лауреати в галузі літератури
Етикет
Пошук на сайті
 
   

(1799-1850)

  Оноре Бальзак народився 20 травня 1799 року в м.Тура. Одразу по народженні Оноре віддали годувальниці, в якої він провів 3 роки. Мати рідко відвідувала його. Лора Бальзак була молодше свого чоловіка на 32 роки, світське життя та любовний зв'язок з одним із місцевих аристократів повністю займали її. Навіть після повернення Оноре з сестрою до батьківської домівки, мати бачилася з дітьми лише в неділю.

  Мати не часто спілкувалася з сином. Виховувала його строго. Вимагала гарних успіхів у навчанні і майже не давала кишенькові гроші.

  Оноре дуже любив читати. Він читав все, що міг знайти. Феноменальна пам'ять майбутнього письменника вбирала багато історичних фактів, думок, афоризмів, що допомогло йому у створенні образів та портретів у своїх творах.

   Для закінчення освіти батьки віддали Оноре у гімназію міста Тура, а далі - в приватний пансіон. У 1819 році Бальзак отримує ступінь бакалавра. Працює в нотаріальній конторі. Але згодом покидає її і присвячу себе літературі. Він оселяється в дешевій квартирці одного з найбідніших кварталів Парижу та береться за справу. За півроку побачиа світ трагедія у віршах "Кромвель". Проте критики не сприйняли цей твір і назвали безнадійним. Для Бальзака то був удар, проте літературу він не залишив, а взявся за прозу. І пише на різноманітні теми. Добова норма - 20-40 сторінок в день. Проте, Бальзак розуміє, що ці твори, не мають особливої вартості і друкує їх під псевдонімом. Вже у 1822 році ним було написано 20 томов творів, куди входили повісті, романи і жодне речення не мало нічого спільного із справжньою літературою.

  Бальзак дуже мріяв стати багатим. В своїх книгах він мав величезні суми, заглядав у гаманець чи не кожного свого героя, а в особистому житті намагався стрімголов реалізувати грандіозні фінансові задуми, аби розбагатіти. Бальзак хотів одружитися з якоюсь багатою вдовою, обов'язково аристократичного походження, але жінки йому відмовляли. Він збудував будинок - його відібрали за борги, засновував газети - терпів крах, виставляв свою кандидатуру в академію - отримав відмову. Вирощував ананаси під Парижем і тут безрезультатно.

  Перше велике кохання увійшло в життя письменника у 1821 році під ім'ям мадам де Берні. Вона була заміжня, на 25 років старша за Оноре, мала сімох дітей. Тим не менше, то був союз рідних душ. З моменту зустрічі з Лорою де Берні і до кінця її життя Бальзак в будь-яких життєвих проблемах звертався до цієї жінки, що стала для Бальзака і мамою, і сестрою, і коханою.

  В творчості переломний момент відбувся у 1829 році, коли з'явився роман "Останній шуан, або Бретань у 1800р.". За ним були "Шагренева шкіра", "Батько Горіо", "Євгенія Гранде". До нього нарешті прийшла слава. Він стає відомим не лише у Франції, але і в Європі. В цей час у Бальзака з'являється грандіозний задум - епопея "Людська комедія". Під час роботи над епопеєю Бальзак відкрив власний закон письменництва. Головне - це люди, вони складають сюжет і матеріал, і драму. Треба лише зрозуміти їх психологію, зіштовхнути характери і тоді вже неважливо що і як описувати. Більш того, герої можуть переходити з одного роману в інший.

  Розраховуючи прожити принаймні 60 років, письменник намітив і кількість романів - 150. На жаль, Бальзак прожив усього 51 рік, а задумана епопея залишилась незавершеною. Але і те, що він встиг зробити, вражає : 97 романів, що досліджуюь усі сторони життя супільства.

  Після таких надлюдських трудів, Бальзак вирішив нарешті виконати свою давню мрію - одружитися з богатою і аристократичною жінкою. Останнім коханням письменника стала пані Ганська - дружина російсько-польського барона Венцлава Ганського. Розумна, освічена і багата красуня з графським титулом причарувала Бальзака. З 1833 р. він прагнув шлюбу з нею.

  Проте, минуло майже 16 років, поки польська аристократка, поховавши чоловіка і одруживши доньку, погодилась на шлюб з великим французом. Весілля відбулося 14 березня 1850 року в Бердичівському костьолі Св.Варвари. На цей час письменник вже був тяжко хворий. Насолодитися спокійним сімейним життям йому так і не довелося. 18 серпня 1850 року Бальзака не стало.

 

Бібліографія:
1.Бальзак в воспоминаниях современников/Сост., вступ.статья И.Лилеевой; Коммент. и указатели И.Лилеевой и В.Мильчиной.-М. :Худож.лит.,1986.- 559 с., портр.(Лит.мемуары)
2.Вакулюк П. На вівтарі святої любові/ П.Вакулюк// Зарубіжна література.- 2002.-34, С. 5
3.Васильева Е.К., Пернатьев Ю.С. 100 знаменитых писателей / Худож.-оформитель Л.Д.Киркач.-Харьков:Фолио, 2006.- 510 с.- (100 знаменитых)
4.Затонський д. Нове прочитання французького класика: Літ.портр. Оноре де Бальзака.- К.: Веселка, 2004.- 23 с.
5.Моруа А. Прометей или Жизнь Бальзака.Роман./пер. с франц. Я.Лесюка и Н.Немчиновой.-М.:Радуга, 1983.- 672 с.
6.Наливайко Д. Оноре Бальзак. Нарис життя і творчості.-К.: Дніпро, 1985.- 198 с.
7.Татаринов В.Е. Оноре Бальзак.- Харьков: Веста: Издательство "Ранок", 2002.- 64 с.
  

Вебліографія:
http://ru.wikipedia.org/wiki/
http://taina.aib.ru/biography/onore-de-balzak.htm
http://www.russianparis.com/litterature/authors/balzac.shtml(твори)
http://letter.com.ua/autor/balzac.php
http://trushkovvv.narod.ru/balzac.htm
http://www.piplz.ru/page-id-342.html

Дегтярьова Вікторія Сегріївна-
головний спеціаліст по роботі з дітьми
ЦБС Оболонського району

 

 

 

 

 

   

 

© 2006-2014 ЦБС Оболонського району м.Київ

return_links(); ?>