II етап Всеукраїнського конкурсу
"Найкращий читач України - 2010"

 

На головну сторінку ЦБС

 

Від бібліотекарів

Читачі рекомендують
Як користуватись каталогом
Що треба прочитати в твоєму віці
 
Наш район
Дошкільні навчальні заклади
Школи-дитячі садки
Школи-інтернати
Середні загальноосвітні школи
Ліцеї
Гімназії
Гімназії-інтернати
Школи естетичного виховання
Гуртки
Благодійні та громадські організації
Вищі навчальні заклади м.Київ
 
Наші читачі - учасники конкурсів
"Київ та кияни очима дітей'08"
"Найкращий читач року"
 
Небайдужим батькам
Розкажіть дитині казку
Шість кроків назустріч книзі
Читач, що не вміє читати
Якщо дитина не любить читати
Сучасним дітям - сучасні книжки
 
Тести
Знавець сучасних книг (3-6 кл.)
Що за казковий герой? ( 3-5 кл.)
Знавець казок (2-3 кл.)
Впізнай героя (5-6 кл.)
Гумористичний тест (5-6 кл.)
Знавець казок та казкових героїв (1-3 кл.)
 
Інше
З історії книги
Ювілеї в літературі
Правила читання для школярів від Івана Огієнка
Нобелівські лауреати в галузі літератури
Етикет
Пошук на сайті
 
   
   9 лютого 2010 року у Центральній районній бібліотеці ім. Аркадія Гайдара відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України 2009-2010". У ньому взяли участь учні 6 і 7 класів, які перемогли в першому етапі конкурсу, що проходив у школах району .
   Тут було обрано кращих читачів району, які отримали почесне право представляти Оболонський район на III етапі конкурсу.
   Загалом у II етапі в Оболонському районі взяли участь 25 учнів 6 і 7 класів, які представляли 17 шкіл нашого району.
   Всі учасники продемонстрували високий рівень підготовкки і грунтовні літературні знання.
   Конкурс складався з кількох завдань. Так спершу кожен учасник представив себе, розказавши про свої захоплення. Звичайно, головним захопленням всі визнали літературу і розказали про свої улюблені літературні жанри. Проте, не лише літературою цікавляться наші юні книгомани. Серед захоплень були названі: історія, малюваня, фехтування, музика, художня гімнастика, циркове мистецтво, танці та навіть роботи. Більшість учнів, не дивлячись на свій юний вік, самі пишуть вірші і прозу. Для всіх присутніх вони читали свої власні вірші.
   Далі учасники конкурсу мали проявити свою креативність і творчий підхід, прорекламувавши улюблену книгу. Серед улюблених були згадані зокрема: В.Нестайко "Одиниця з обманом" та "Вітя Зайчик", Д.Дефо "Робінзон Крузо", Григір Тютюнник "Климко, твори Миколи Гоголя, гуморески Павла Глазового, твір І.Волинської та К.Кащєєва "Ірка Хортиця", Е.Портер "Поліанна", Андрій Чайковський "За сестрою", Джером К. Джером "Троє в човні не рахуючи собаки" та інш.
   Крім того, кожен учасник підготував читацький щоденник. Всі щоденники були цікаві і неповторні, деякі навіть проілюстровані.
  Журі, у складі: БИХОВЧЕНКО СВІТЛАНА ПЕТРІВНА - методист науково-методичного центру Оболонського р-ну управління освіти, ДЕМБРОВИЧ ВАЛЕНТИНА ДМИТРІВНА - заступник директора ЦБС Оболонського р-ну, ВОЛЬНОВА ЛІДІЯ АНАТОЛІЇВНА - заступник директора ЦБС Оболонського р-ну по роботі з дітьми намагалось максимально об'єктивно оцінювати кожного учасника, його розповіді і, звичайно, читацькі щоденники.
  Також на конкурсі були присутні почесні гості: ТЕРЕХОВА ЛЮБОВ МИХАЙЛІВНА - заступник начальника Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини, СПІЖОВА СВІТЛАНА МАРКІВНА - зав. методичним відділом ЦМБ ім. Т.Г. Шевченка, МАРКОВСЬКА ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА - зав. сектором ЦМБ ім. Т.Г.Шевченка.
 Після цих конкурсів, журі оголосило попередні результати. І кожен з конкурсантів зміг оцінити свої позиції і отримати стимул змагатися далі.
   А далі була вікторина. Учасники активно і з задоволенням брали у ній участь. Вони добирали пару літературним героям, вгадували псевдоніми письменників, відповідали на питаня, з якої країни псьменник. За правильну відповідь кожен учасник отримував один бал, який сумувався до вже набраних балів.
   Цього року були використані і мультимедійні завдання. На великому екрані з'являлось питання, на яке читачі мали правильно відповісти. Зокрема, мультимедійною була вікторина про життя Тараса Шевченка. Також за допомогою екрана учасникам конкурсу були представлені портрети письменників, яких наші конкурсанти мали пізнати. Також один з конкурсантів підготував електронну презентацію про свою улюблену книгу, яку і продемонстрував усім присутнім.
   Таким чином, результати II етапу Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач року 2009" в Оболонському районі, такі:
6 клас
7 клас
I.Шкаруба Михайло I. Дудченко Вероніка
II. Петруха Сергій
II. Тимошенко Костянтин
II. Кір'янова Катерина


   Крім того, учні 7х класів, Митрофанов Вадим та Щур Діана отримали грамоти за найкращі малюнки улюблених літературних героїв.
    Усі малюнки, підготовані конкурсантами до конкурсу, були подаровані Центральній районній бібліотеці ім. Аркадія Гайдара для дітей.

  Також журі відзначило учнів 6х класів Сокольчука Костянтина та Головач Дмитра "за ерудицію".

Переможці: Шкаруба Михайло ( школа № 16) і Дудченко Вероніка (НВК № 240 "Соціум") представлятимуть Оболонський район у III етапі конкурсу, що відбудеться у ЦМБ для дітей ім. Т.Шевченка.
   
Звісно, в конкурсі є переможці, але немає переможених, адже кожен конкурсант був цікавим і неповторним.

 

Дегтярьова Вікторія Сергіївна -
головний бібліотекар по роботі з дітьми
ЦБС Оболонського р-ну
(фото автора)

 

 

 

 

   

 

© 2006- ЦБС Оболонського району, м.Київ

return_links(); ?>