ЦРБ ім. Аркадія Гайдара Бібліотека ім. Олени Пчілки Бібліотека № 102 Бібліотека № 120 Бібліотека № 129
 
Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

«Писанкове диво»: виставка-привітання

Великдень – одне з найбільших та найулюбленіших свят нашого народу. Ми намагалися створити святковий Великодній настрій, запропонувавши усім, хто завітає до бібліотеки своє бачення свята у вигляді виставки-привітання. Цього разу у нас не лише розквітло, а й «загніздилося». У бібліотечні гнізда потрапили не лише писанки, а й цілі сімейства совенят та курчат. Особливе захоплення в усіх викликає велике яйце страуса, що стало центром однієї з експозицій. Назвали свою виставку ми «Писанкове диво».

Загалом же традиція писати писанки сягає своїм корінням у сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. Спеціальні символи писалися на стінах печер, посуді, одязі, люди зверталися до сонця, вітру, води, землі. Згодом такі посилання стали писати на пташиному яйці. Так виникла писанка – символ нового життя, воскресіння Бога та відродження природи.

Писанку за всіх часів дарували на знак перемир’я, побажання здоров’я, краси, сили, врожаю. Застосовували як запобіжний засіб від стихійного лиха, пожежі, грому, для лікування різних хвороб. З писанками пов'язано також безліч легенд, звичаїв, традицій та обрядів.

Вкраїнська писанка проміниться життям. 
Великдень славить перед цілим світом. 
Співзвучно до весни серцебиття,
В ній оживають трави, птахи, квіти. 

Малюйте свої писанки і крашанки! Гарних і смачних свят усім!

 

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>