Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

«Пеппі, Карлсон і всі-всі-всі!»: бренд-автор-шоу

Астрід Ліндгрен – відома дитяча письменниця, авторка історій про Карлсона та Пеппі Довгу панчоху стала головною персоною нашого автор-шоу. 110 років тому, 14 листопада 1907 року, у шведській провінції Смоланд, у звичайній селянській родині і народилася ця неймовірна фантазерка.

Її називали Андерсеном наших днів, чарівницею зі Швеції та мамою Карлсона. Загалом Ліндгрен написала 35 всесвітньо відомих книг та вигадала багато персонажів: це і детектив Калле Блюмквіст, брати Лев'яче Серце, Роні, донька розбійника, Міо і, звичайно ж, Пеппі та Карлсон. Вони стали улюбленими героями дітей всього світу. Це й не випадково, адже їх вирізняє безпосередність, допитливість, винахідливість, а пустощі завжди поєднуються з добротою та серйозністю. А казкове та фантастичне у творах письменниці переплітається з реальними картинами життя звичайного шведського містечка.

Про усе це йшлося впродовж наших заходів. Для читачів ми підготували чимало цікавинок, серед яких літературна мандрівка « Астрід Ліндгрен: фантазерка та чарівниця» , проведена для учнів 2-б класу школи №16, виставка-гра «Пеппі, Карлсон і всі-всі-всі!», літературна гра «Улюблені бешкетники А. Ліндгрен ».

Не обійшлося і без експериментів. Образ невгамовної Пеппі приміряла наша суперчитачка Оленка Бурдун.

За свій творчий внесок А. Ліндгрен отримала багато відзнак та нагород. На честь письменниці засновано Міжнародну премію, завдяки А.Ліндгрен вперше було прийнято закон, що забороняв тілесні покарання дітей, а також закон про захист тварин. За творами письменниці було знято більше 40 фільмів, здійснено безліч театральних постановок.

Астрід Ліндгрен двічі отримала Андерсенівськову премію. Та найбільша нагорода – інтерес до творів письменниці та любов дітей, що не згасають до цього часу. Мабуть, це тому, що Астрід Ліндгрен писала книги саме для дітей, адже в душі назавжди залишилася дитиною, вміла по-дитячому дивуватися та радіти життю.

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>