Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

Історичний екскурс
«Гайдамаки» – перший український історичний роман у віршах»

175 років тому побачили світ Шевченкові «Гайдамаки», перший український історичний роман у віршах. Саме цій події був приурочений своєрідний літературний та історичний гід, який ми провели для учнів 5-8 класів школи-інтернату №5 для дітей з вадами зору. Зустріч відбулася в рамках заходів, приурочених Всесвітньому дню книги та авторського права.

«Гайдамаки» – один з найвідоміших та водночас найдосліджуваних творів Т.Шевченка. За висновками дослідників, поема була написана у квітні 1841 року, після виходу «Кобзаря», а з друку вийшла лише через рік. До того ж роботу над удосконаленням свого твору Кобзар проводив і після цього, вносячи правки вже у друкований текст.

У «Гайдамаках» Шевченко вперше публічно розкрив причини повстання, а саме утиски та пригнічення українського народу з боку польської шляхти. Його гайдамаки – герої, що вміють любити, вірні присязі та готові до самопожертви. Поет і сьогодні нагадує своєму народу про героїчне минуле, закликаючи до боротьби проти будь-якого гніту.

В програмі бібліотечного заходу були: літературний гід «Сторінками «Гайдамак», історичний калейдоскоп «Історія гайдамацького руху», краєзнавча мозаїка «Шевченко та Пріорка», виставка-ілюстрація «Перший український історичний роман у віршах», голосні читання та обговорення.

Усі вони викликали неабиякий інтерес у наших гостей. А насамкінець ми провели для них екскурсію оновленою бібліотекою та отримали багато позитиву від спілкування з нашими особливими та відданими читачами.

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>