Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

«Кукуріку!» або День півня

Півень, символ 2017 року, став головним героєм бібліотечного Дня гарного настрою, який ми так і назвали «Кукуріку!» або День півня. Цей, на перший погляд, звичний для всіх домашній птах, виявляється не такий вже й простий!

Півень, якого наші пращури називали Кур – в багатьох культурах та традиціях птах віщий, провісник Зорі і Сонця, символ шанований усіма слов ’янами. Адже своїм голосним співом він нібито пробуджує з нічного сну небесне світило, повертаючи на Землю світло дня. Саме через це українці називали його Будимиром. У багатьох європейських народів півень вважається символом хлібного духу, врожаю. Ще одна магічна функція цього птаха – захисна, вона пов’язана з його бійцівськими здібностями. Свого часу півня, як оберіг і символ домашнього вогнища, брали в далеку дорогу чумаки, щоб він їх будив, нагадував про рідну домівку та охороняв від зла. Мабуть, тому і сьогодні стилізоване зображення півня можна знайти на дахах, шпилях будівель, скринях, рушниках, а ще у багатьох приказках, казочках та віршиках.

Безліч цікавої інформації, веселих та рухливих розваг чекали на наших гостей, учнів 2-а та 2-б класів школи №16 та усіх, хто завітав цього дня до нашої бібліотеки. Для них було проведено вікторину «Чому півень кукурікає?», пізнавальний калейдоскоп «Знайомий незнайомець», виставку-гру «Сонячний птах», фізкульт-хвилинку «Бій півнів», веселу естафету «Моє гніздо», театральний експромт «Півник та двоє мишенят» .

Сподіваємося, що гарного настрою, позитивного заряду та «півнячої» впевненості нашим читачам вистачить не лише на один день, а й на цілий рік, адже рік Півня ще попереду і нехай він буде справді успішним та вдалим!

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>