Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

«Мовограй» в бібліотеці

«Усі найголовніші іноземні мови можна вивчити за шість років, а для вивчення своєї недостатньо цілого життя,» – сказав свого часу відомий французький мислитель та митець Вольтер. Надзвичайно влучний вислів, який по-особливому підходить нашій рідній мові. Адже вона надзвичайна : ніжна, барвиста, велична, калинова, мелодійна, щедра, багата, мудра, розмаїта. Ці і ще безліч епітетів підібрали ми, святкуючи день рідної мови в нашій бібліотеці, який традиційно відзначають 21 лютого. А допомогли нам учні 3-В та 2-Б класів школи №14, які завітали до нас на літературні гостини. Вони дізналися багато цікавого про свою рідну мову. Скажімо, те, що вона одна з найкрасивіших у світі, адже за мелодійністю посідає друге місце у світі після італійської. Українська є однією з найпоширеніших за кількістю носіїв – знаходиться на 25 місці. Враховуючи, що за даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 тисяч мов, то наша – серед лідерів.

Сучасна українська мова належить до тих, що і сьогодні успішно розвиваються. Лунає наша мова у різних куточках та на різних материках: США, Канада, Молдова, Білорусь, Польща, Бразилія і не лише. Тож, нам є чим пишатися і що розвивати, плекати, а головне – берегти!

А ще наша мова, виявляється, дуже грайлива. Це ми відчули під час захоплюючих мовних змагань, які стали головними в нашій програмі. Мовні ігри, веселі та захоплюючі, прийшлися до смаку нашим юним читачам: ланцюжок слів «Літера остання – перша», «Доточи слово», «Знайди в словах ноти», «Буриме або уроки римування», «Скажи одним словом», «Хто більше». Ігри інтелектуальні, рухливі, літературні, і все це – наша рідна мова!

Думайте, мрійте, читайте, грайтеся своєю мовою, бо вона – надзвичайна!

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>