Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

Літературний альбом «Феномен Євгена Гуцала»

Цього року відомому українському письменнику Євгену Гуцалу мало б виповнитися 80 років. На жаль, доля відвела йому лише 58 років життя, але зробила одним з блискучих майстрів слова. Прозаїк, поет, публіцист, який відкрив нові можливості слова, пов’язані з настроєм героя, пейзажем, природою. Особливої уваги митець надавав духовному сприйняттю світу, співвідношенню між людиною та природою. Акварельна манера письма, відкритість героя і водночас гостра увага до народних характерів та прикмет стали основою його художнього стилю.

Літературний альбом «Феномен Євгена Гуцала» з нагоди ювілейної річниці письменника було проведено для учнів 7-9 класів школи-інтернату №5 для дітей з вадами зору. Особливого забарвлення наше спілкування отримало завдяки тому, що відбувалося в зимовому саду школи, адже ювіляр по-своєму відчував і передавав світ природи. Саме на цьому ми й зосередили увагу, читаючи поетичні та прозові твори автора. Зокрема, по-особливому зазвучало оповідання «Сім’я дикої качки», обговорення якого стало продовженням нашої теплої зустрічі.

А насамкінець усі разом ми спробували з’ясувати, у чому ж таки феномен Євгена Гуцала? Склавши колективний портрет, зійшлися на тому, що його перевага – у відкритості, людяності, вірності собі та своєму народу, адже він ніколи не розмінювався на дрібниці та не пристосовувався до обставин життя. І не дивлячись на те, що письменник не любив високих трибун, його слово і сьогодні звучить звисока і залишається надзвичайно актуальним.

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>