Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

Година мужності «Лицарі Крут»

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Київські студенти та гімназисти, прагнучи захистити молоду Українську державу, організували Курінь січових стрільців, щоб дати гідну відсіч загарбникам. Захисники, пройшовши лише семиденну військову підготовку, без сумнівів і вагань вирушили в похід проти російської армії на станцію Крути. Їх було лише триста, проти них – тисячі. Нерівний бій під Крутами на кілька днів віддалив захоплення Києва. 28 студентів потрапили в полон та були розстріляні на світанку і, за свідченням очевидців, у зимове холодне небо злетіли звуки гімну «Ще не вмерла Україна». У березні 1918 року тіла загиблих урочисто поховали у братській могилі у Києві на Аскольдовому цвинтарі.

Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку захищати її, адже, як написав П.Тичина, «Понад все вони любили свій коханий край».

Про мужність та відвагу молодих українців та значення їхнього подвигу для подальшої долі країни говорили ми під час заходів, приурочених цій події. Година мужності «Лицарі Крут» для учнів 4-а класу школи №16 та літературно-патріотичний колаж «Понад усе вони любили свій коханий край» для учнів 4 класу школи №326 відбулися напередодні річниці бою. Наші читачі дізналися про деталі та подробиці легендарного бою під Крутами, почули історичні факти та їхнє літературне відображення, адже цей подвиг надихнув не одне покоління українців. Разом з дітками ми спробували розмірковувати про те, що ж таке мужність та героїзм загалом та яке їхнє місце в нашому житті. Приклад самопожертви молоді, що стався майже 100 років тому мимоволі нагадує   подвиг Небесної сотні .   І наше завдання зберегти пам'ять про це надовго, адже доки існує пам'ять –доти існує нація.  

Крути – наша гордість і слава,
Там соколи юні у вічність пішли.
На клич молодої держави,
Піднялися вірні сини.
Грудьми у нерівному бої,
Спинили червону орду,
З честю впали герої,
За Україну свою.

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>