Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

Святкова коляда

Вертепники-колядники – невід'ємна частина святкових традицій українського народу під час Різдвяних свят. Невипадково раніше Їх називали роковими гостями, бо раз на рік вони приносили добру звістку про народження Христа, бажали гарного врожаю, відлякували темні сили. Саме для цього носили колядники з собою різдвяну зірку, як знак священного вогню та Сонця.

За традицією, колядки тривають протягом усіх різдвяних свят, починаючи від Різдвяного святвечора аж до Водохреща. К олядники бажають господарям радості, добра і здоров'я і за це їх щиро віддячують. Негостинних господарів навіть висміювали, жартуючи над ними, адже з давніх часів колядників було прийнято зустрічати з великою радістю.

Ось і ми з великою радістю зустріли своїх колядників – вокальне тріо «Терція», які подарували усім, хто завітав цього суботнього ранку до нашої бібліотеки справжнє свято, наповнене теплом та щирістю українських традицій. У виконані артистів ми почули добре відомі, старовинні та авторські колядки та щедрівки, побачили фрагменти вертепного дійства, де були і Дід та Баба, і неслухняне Порося, і головний символ різдвяних колядок -
Коза. За традицією Козою є молодий хлопець, який весело витанцьовує перед господарями та натовпом колядників, даруючи радість і щастя на весь наступний рік. Тому до Кози треба неодмінно доторкнутися. Не порушили традицій і ми – доторкнулися до її чарівних ріжок та щиро подякували нашим талановитим гостям за надзвичайне дійство, подароване у день Святого Василія.

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>