Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

Різдвяний настрій

У дні урочистих і сповнених таємничості зимових свят усі збираються разом у колі рідних та близьких, а тепло Різдва наповнює серця   почуттями Віри та Надії.

Все це створює особливий різдвяний настрій Різдвяні свята для українців з давніх-давен були джерелом світлої радості, очищення душі, зміцнення віри в себе та краще майбутнє., якого ми чекали впродовж року.   До створення саме такого святкового настрою долучилися і співробітники нашої бібліотеки. Цього разу ми спробували відтворити сюжет про народження Христа і запропонували свій варіант лялькового вертепу, розробленого та виготовленого власноруч.

Як відомо, різдвяний вертеп – це старовинний ляльковий театр, який показували на Різдво Христове і на святках. Перша письмова згадка про вертеп датується ще 1666 роком. За старих часів вертеп робився з дерев'яного ящика у вигляді будиночка, який зберігали і показували на кожне Різдво. Він нагадував печеру або стайню, де народився маленький Ісусик. Загалом же вертеп – це не просто видовище, як тепер, а обрядове священнодійство, у якому головним ритуальним моментом була колядка, своєрідна пісня-молитва .

Особливий різдвяний настрій допоможуть створити і гарні книги, які ми заздалегідь підготували та рекомендували нашим читачам. Адже існує навіть окремий літературний жанр з "різдвяною філософією", засновником якого вважають   Чарльза Діккенса. Він не лише писав різдвяні оповідання, але й об’єднував їх в окремі "Різдвяні книжки". Його "Різдвяна історія» розповідає про переродження скнари і людиноненависника Скруджа, якому за допомогою святочних Духів вдалося знайти єдиний шлях до порятунку – робити добро людям. До переліку варто додати «Чарлі та шоколадна фабрика» Р.Дала, «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» М.Гоголя, «Золотий павучок» І.Малковича і ще безліч казкових історій. Усі ці особливі зимові, різдвяні книжки, сповнені дивами та святочною атмосферою.

Тож, обирайте те, що ближче до душі,

та нехай ваше Різдво буде щасливим!

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>