Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

Літературна мандрівка «Вічні казки Івана Франка»

Літературна мандрівка «Вічні казки Івана Франка» відбулася для учнів 3-4-х класів школи-інтернату № 5 для дітей з вадами зору, з якими ми довго і плідно співпрацюємо.

Цього разу ми запропонували діткам поринути в світ пригод та життєвої мудрості видатного українського письменника, велета думки Івана Франка, 160-ту річницю від дня народження якого відзначали наприкінці серпня. Наші слухачі з великим інтересом дізналися про цікаві факти з життя письменника, зокрема про те, що він був людиною надзвичайно обдарованою та освіченою, знав аж 14 іноземних мов, написав майже 6000 творів, ставилося питання про присудження йому Нобелівської премії, але, на жаль, він передчасно помер, а посмертно ця нагорода не надається.

Як відомо, письменник любив дітей. “Життя, – говорив І.Франко, – мені мало всміхалося, а діти були тим весняним сонячним промінням, яке зігрівало моє серце”. Саме для діток великий Каменяр написав чимало творів, але особливого значення він надавав казкам-байкам. Адже в казковій одежі, в алегоричних обрядах, на думку письменника, можна краще донести до дитячої уяви велику правду людського буття, розбудити в малят цікавість та уяву до явищ природи, навчити ненавидіти зло й несправедливість, сміятися і думати.      

Казки Франка, наповнені національним колоритом, до цього часу залишаються актуальними, цікавими, близькими сучасним дітям, як і сто років тому. А тому вони – вічні. В цьому ми ще раз переконалися під час нашої літературної мандрівки, адже наші читачі жваво реагували на тонкий та дотепний гумор письменника, а казкові Віслюки, Барани, Вовки та Зайці і сьогодні викликають сміх, бо в їхніх вчинках відображаються людські стосунки, звички й хиби.

 

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>