Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

Тиждень краєзнавства у бібліотеці

Історія краю – один з найцікавіших напрямів сучасних досліджень, наука з пізнавальними та виховними функціями. Безперечно, ніколи не вичерпається допитливість нащадків про те, що ж відбувалося на землі, де вони народилися та виросли, що ж тут було раніше, як жили прародичі, з якими труднощами стикалися та як їх переборювали.

Тиждень краєзнавства відбувся у бібліотеці ім.Саші Чекаліна для дітей. Захоплюючу подорож у минуле наші читачі здійснили, взявши участь у заходах з краєзнавства: краєзнавчій мозаїці «Казковими вулицями Оболоні» для учнів 2-в класу школи №14, краєзнавчо-етнографічному асорті «Рідна домівка, рідна сім’я, тут виростає доля моя» для учнів 2-б класу школи №16 та краєзнавчій екскурсії «Тут, у нас, ходив Кобзар!» для учнів 3-а класу школи №14.

Діти дізналися багато цікавого про історію свого краю. Аж дух перехоплює, коли усвідомлюєш, що цими стежками-доріжками ходили колись славетні українці. Та це й не дивно, адже колись землі Оболоні були настільки престижними, що у вирішення спорів доводилося втручатися навіть гетьманам Богдану Хмельницькому та Івану Мазепі. Саме тут, на Пріорці, у всім відомій тепер хатинці-музеї на Вишгородській проживав під час своєї останньої подорожі до Києва Тарас Шевченко. А зовсім поруч колись успішно процвітала садова агрошкола Вільгельма Готліба Крістера, якому завдячують за те, що наш Київ має тепер такий зелений та квітучий вигляд. А до вікових дубів Крістера можна доторкнутися і сьогодні.

Людина залишає на землі багато свідчень своєї діяльності: усе, що вона говорить, пише, виготовляє, все до чого торкається її рука – це згодом стає історією. До одних предметів ми можемо доторкнутися, інші – почитати, але всі вони дають нам уявлення про те, як жили наші предки, у що вірили, як сприймали себе та навколишній світ. Ми ж можемо лише підтвердити слова великого Григорія Сковороди: «Пізнай свій край, … себе, свій рід, свій набрід, свою землю – і ти побачиш свій шлях у життя»

 

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>