Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

Година скорботи «На Чорнобиль журавлі летіли»

30 років тому ч орна весна 1986 року назавжди розділила історію нашого народу на межі до і після страшної трагедії. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією  з найбільших катастроф в історії людства та вплинула на долі мільйонів людей, а про невелике місто Чорнобиль дізнався увесь світ. Одне з найстаріших слов’янських міст, що має літописні відомості ще з 1193 року, водночас стало відомим не через свої вікові традиції, а саме через страшну трагедію, наслідки якої ми відчуваємо і до сьогодні.

Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами забруднення природи, негативного впливу на здоров’я людей, їхні долі. А ще вона стала місцем загального подвигу, де в екстремальних умовах вступали в боротьбу з атомною трагедією десятки і сотні тисяч людей різних професій. Жоден механізм чи досконалий робот не могли працювати в умовах сильного випромінювання, а люди йшли добровільно і разом приборкали небезпечну стихію.

Трагедія і подвиг Чорнобиля сколихнули світ, викликали до життя хвилю милосердя, бажання мільйонів людей допомогти перебороти спільну біду. А врятований світ став найкращий пам’ятником тим, хто загинув у вогні Чорнобиля.

Роковинам аварії на Чорнобильській АЕС присвячена година скорботи «На Чорнобиль журавлі летіли», яку було проведено у бібліотеці ім. С.Чекаліна для дітей для учнів 2-А класу школи №16.

Сьогодні на території, що піддалася забрудненню створений радіаційно-екологічний заповідник як нагадування про те, що ми всі несемо відповідальність за наші необачні вчинки, безпечне ставлення та про те, що доля планети у наших руках.

 

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 
 
return_links(); ?>