Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

Година творчості «Казковий світ писанки»

Яйце здавна в багатьох народів представляє символ початку, з якого виник Всесвіт . Життя , яке виникає наче з мертвої матерії , здається чимось чудесним , недосяжним , проявленням мудрості якихось вищих сил. Яйце символізує людський рід , сонце , тепло, життя .

Існує легенда, що коли Марія Магдалина прийшла до римського імператора Тиберія і дала йому яйце з словами «Христос Воскрес!», він відповів «З мертвих ніхто не воскресає. Цього не може бути. Скоріше це яйце почервоніє, ніж я в це повірю.» І як тільки він це сказав, яйце з білого стало червоне. З тієї пори і пішла традиція розписувати пасхальні яйця

З появою християнства значення яйця як символа воскресіння і перемоги добра над злом значно виросло . Пасхальне Яйце виготовляли з дерева та дорогоцінних металів , прикрашали жемчугом, бісером та дорогоцінним камінням. В православних країнах поступово розвивалося мистецтво техніки воскового розпису яєць , які і називалися писанками . Деякі традиції розпису яєць збереглися у багатьох країнах Східної Європи , але справжнього підйому писанкарство , яке стало самостійним явищем в культурі та житті народу, досягло лише в Україні . Писанка навіть стала одним із символів України , а українські емігранти в Канаді поставили їй пам’ятник .
До найголовнішого православного свята, до свята свят, Великодня, працівник бібліотеки імені Саші Чекаліна для дітей Кульбіч Алла Анатоліївна для учнів 4-А класу провела у приміщенні школи № 16 годину творчості «Казковий світ писанки».

Бібліотекар розповіла дітям як можна власними руками зробити Пасхальний кошик і учні з ентузіазмом взялися до роботи. Вигадування власного шедевру принесло дітям величезну насолоду.
Під час заходу учні розповідали про традиції Великодня: ті, які вони знають і дотримуються, а також – про свої, сімейні, пов’язані з цим світлим всенародним святом.

 

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

 

return_links(); ?>