Про бібліотеку
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творчість наших читачів
 
 
 
 
 
 
 
  Пошта
   
   
   

Етнографічно – історична мандрівка «Благослови, мати, весну закликати»

«Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціяльна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї народу – це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.
В усіх народів існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світі, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристановища, бо він загублений для свого народу».

Олекса Воропай

Здавна наш народ зустрічав весну з особливим настроєм: радісно та пишно, з піснями, танцями, іграми, адже його душа була надзвичайно чутливою до всього живого, що пробуджувалося з весною до нового життя. Багато звичаїв і традицій зустрічі весни збереглося в Україні і сьогодні. Прагнучи долучити дітей до скарбів українського народу, у бібліотеці ім. Саші Чекаліна для дітей 13 березня 2015 року було проведено етнографічно – історичну мандрівку «Благослови, мати, весну закликати».
Учні не тільки почули розповідь «Як наші предки весну зустрічали», а й самі мали можливість покликати весну. Разом з зав. бібліотекою вони декламували веснянки та вчилися танцювати «Кривий танець», який був найпоширенішим при веснянках та гаївках.
Продовжила нашу зустріч розповідь про дитячу пісню – гру «Подоляночка». Подивившись на екрані, як її виконують, діти співали й танцювали як і інші діти багато століть тому назад.
Закінчили ми нашу зустріч бесідою – вікториною «Відкривай духовні острови».

 

 

 

© 2006- ЦБС Оболонського району м.Київ

 

 

return_links(); ?>