Українська книга –
українській державі

Новини бібліотеки 2007 рік в Україні, згідно Указу Президента України Віктора Ющенка, оголошено Роком української книги.

На виконання відповідного Указу Президента України в Централізованій бібліотечній системі Оболонського району м. Києва затверджено ряд заходів, в ході яких упродовж року у бібліотеках Оболонського району проводитимуться свята української книги, тематичні вечори, присвячені життю та творчості відомих українських письменників, виставки нових україномовних книг, а також дні інформації , дні бібліографії, інформаційні хвилини, під час яких фахівці бібліотечної справи познайомлять читачів з творчістю молодих українських письменників та новими виданнями українською мовою.

Уже у лютому 2007 р. на абонементі Центральної районної бібліотеки ім. О. С. Пушкіна відбудеться бесіда для різних вікових груп читачів «Син степової Еллади», присвячена 110-річчю від дня народження відомого українського поета Євгена Маланюка, а в березні – бесіда «Майстер байки» до 180 – річчя від дня народження українського байкаря Леоніда Глібова, а також відкриється тематична полиця «Поет духовної свободи» до дня народження Тараса Шевченка. У читальній залі ЦРБ ім. О.С. Пушкіна незабаром відкриється постійно діюча виставка нових книг про Україну, минуле, сьогодення та майбутнє її народу, міжнародні політичні та економічні відносини держави.

У бібліотеці ім. Самеда Вергуна у вересні поточного до Дня бібліотек і Року книги відбудеться бібліотечний урок «Людина без книги – як риба без води», а також виставки кращих україномовних книг року «Вам книга мудрість донесе» і «Миліш за книгу, друга я не маю».

У другому кварталі 2007 року у бібліотеці ім. Панаса Мирного пройде вечір поетичного читання до 60-річчя бібліотеки, що носить ім’я класика «Панас Мирний – знавець землі української», а також відкриється постійно діюча виставка літератури «Тарас Шевченко на Пріорці»,

Особливу увагу хотілося б звернути на роботу дитячих бібліотек, працівники яких розробили низку цікавих масових заходів, присвячених популяризації української дитячої книги. Протягом року у бібліотеках для дітей проводитимуться пізнавальні вікторини, тематичні вечори з циклу «Українські письменники – ювіляри» та ін.

Вже у лютому у бібліотеці № 120 для дітей відбудеться година тихого читання «Розумна книжка» та відкриється тематична полиця «Зростаймо разом з книжкою».

У березні цього року бібліотека № 129 для дітей відкриє Тиждень дитячої книги, в ході якого заплановано провести виставку – кросворд «Казкове місто і його жителі», групову бесіду з учнями 2 – 3 класів «Книги – вірні друзі», вікторину «Сторінками українських казок» тощо.

Центральна районна бібліотека для дітей ім. Аркадія Гайдара розпочне Шевченківський березень, під час якого відбудеться літературне свято «Національний пророк», літературна вікторина «Т.Г. Шевченко – знайомий і незнайомий», літературний вечір «Ми – нащадки Кобзаря» та багато інших цікавих заходів.

Сподіваємось, що представлена програма заходів, спрямованих на виконання Указу Президента України про проведення в Україні у 2007 році Року української книги, сприятиме збереженню та примноженню духовного і культурного надбання Українського народу, створенню сприятливих умов для видання та популяризації української книги, розвитку та процвітанню української мови.

 

Головний методист ЦРБ ім. О.С. Пушкіна
Олена Львович

 

return_links(); ?>