ЦБС Оболонського району м.Києва - головна сторінка

Шановні відвідувачі порталу
ЦБС Оболонського району м. Києва!

Запрошуємо вас взяти участь у обговорюванні доцільності зміни назви Центральної районної бібліотеки імені Аркадія Гайдара для дітей, яка є важливою культурною установою нашого району та чудовим місцем сімейного відпочинку усіх його мешканців.

Заклад знаходиться за адресою:
місто Київ, проспект Героїв Сталінграду,51-Б.

Обговорення триватиме до 1 березня 2018 року!

 


З організаційних питань щодо перейменування звертайтесь:
Дорогих Вікторія Валеріївна
ел. адреса obolonbibl@ukr.net
тел. 419-84-11
поштова адреса: м. Київ, просп. Оболонський, 16

     

Історія питання

На даний час Центральна районна бібліотека для дітей Оболонського району столиці носить ім'я Аркадія Гайдара - не лише відомого нашим читачам дитячого письменника і журналіста радянської доби, але і командира Червоної армії часів Громадянської війни, біографія якого містить доволі суперечливі сторінки. Якщо творчість зрілого письменника Аркадія Гайдара, дійсно має художню та духовну цінність, то діяльність юного (не було ще й 18 років) командира 58-го окремого полку Червоної армії Аркадія Гайдара була спрямована на придушення народних селянських повстань в Тамбові і Башкирії. У 1920-х роках Гайдар був начальником ЧК в Хакасії, де відзначився жорстоким поводженням з місцевими мешканцями-селянами, яких підозрював у зв’язках з бандитами. Біографи пов’язують його агресивну поведінку з наслідками контузії, від якої він страждав все життя. Однак його методи роботи з населенням були неприйнятними навіть з точки зору його керівництва, що й призвело до зняття Аркадія Гайдара з посади в Хакасії, звільнення з лав Червоної армії, а у подальшому - навіть позбавлення його членства у партії.
Далі він розпочав успішний шлях дитячого письменника, а його твори увійшли до шкільних програм радянського часу.

Наразі, за поданням громадських активістів, Оболонською районною в місті Києві державною адміністрацією розглядається питання про доцільність перейменування бібліотеки, адже неоднозначна постать Аркадія Гайдара частково підпадає під дію частини «є» Статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» і дію частини 6 Статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Також деякі активісти пропонують присвоїти даній бібліотеці ім’я Героїв Небесної сотні, щоб увічнити та вшанувати пам’ять про трагічні події Революції Гідності.

Ми також пропонуємо вам замислитися над можливою назвою бібліотеки та запропонувати свій варіант! Можливо ви хочете, щоб бібліотека для дітей носила якусь іншу сучасну назву, яка відповідає змісту та меті культурного закладу для сімейного відпочинку, творчості і розваг.

Просимо вас висловити свою думку з даного питання!
Результати голосування на цій сторінці будуть використані, як одна з офіційних підстав для ухвалення рішення щодо відповідного перейменування.

Саме у зв'язку з цим ми просимо вас при голосуванні вказувати свої справжні прізвище, ім'я та по-батькові і електронну адресу.
Ці дані не будуть використовуватись ніяким іншим чином, окрім статистичної обробки результатів голосування.