ЦБС Оболонського району м.Києва - головна сторінка

Шановні відвідувачі порталу
ЦБС Оболонського району м. Києва!

Запрошуємо вас взяти участь у обговорюванні доцільності зміни назви Бібліотеки імені Саші Чекалінадля дітей, яка є важливою культурною установою нашого району і вже давно стала чудовим місцем для сімейного відпочинку усіх його мешканців.

Заклад знаходиться за адресою:
місто Київ, вулиця Вишгородська, 38.

Історія питання

На даний час Бібліотека імені Саші Чекалінадля дітей Централізованої бібліотечної системи Оболонського району столиці носить ім'я Олександра Павловича Чекаліна – юного партизана-розвідника часів Другої Світової війни, Героя Радянського Союзу (посмертно). У 1941 році під час окупації німецькими нацистами території його рідної Тульської області, 16-річний Олександр разом з батьком пішов служити у партизанський загін «Передовий» розвідником - збирав різну інформацію про дислокацію та чисельність німецьких частин, брав участь разом з дорослими у мінуванні ворожих складів, пускав під откос німецькі ешелони. Але на початку листопада 1941 року він захворів, повернувся до рідної хати, щоб підлікуватися, але був помічений і виданий німцям місцевим комендантом. Олександра заарештували, піддали тортурам, а потім, оскільки він не видав партизан, 6 листопада показово повісили на площі міста Ліхвіна. Пізніше пам’ять про подвиг юного партизана була увічнена, в Радянському Союзі його вшановували, як дитину-героя, борця з нацистськими окупантами.

Наразі, враховуючи прагнення суспільства йти в ногу з часом і жагу позитивних змін, за поданням громадських активістів, Оболонською районною в місті Києві державною адміністрацією розглядається питання про доцільність перейменування бібліотеки.

Висловлюється думка, що, у разі перейменування, бібліотеці варто було б присвоїти гарну назву не пов’язану з чиїмось іменем, але таку, що підкреслить краєзнавчу та історичну цінність її розташування – «Бібліотека на Пріорці». Зазначаємо, що дана бібліотека знаходиться в історичному місці на вулиці Вишгородська, яка вважається однією з головних вулиць Пріорки, а також цей культурний заклад проводить значну краєзнавчу роботу.

Ми також пропонуємо вам замислитися над можливою назвою для цієї бібліотеки та запропонувати свій варіант! Можливо ви хочете, щоб бібліотека для дітей носила якусь іншу сучасну назву, яка відповідає змісту та меті культурного закладу для сімейного відпочинку, творчості і розваг.

Просимо вас висловити свою думку з даного питання!
Результати голосування на цій сторінці будуть використані, як одна з офіційних підстав для ухвалення рішення щодо відповідного перейменування.

Саме у зв'язку з цим ми просимо вас при голосуванні вказувати свої справжні прізвище, ім'я та по-батькові і поштову адресу.
Ці дані не будуть використовуватись ніяким іншим чином, окрім статистичної обробки результатів голосування.

Голосування:

Ви голосуєте за:
Ваше прізвище, ім'я, по батькові:
Ваша поштова адреса (місто, вул., буд., кв.):
Ваш коментар (чому Ви вважаєте саме це ім'я найбільш прийнятним):
           

Результати голосування:

 

ім. Саші Чекаліна =
Бібліотека на Пріорці =
Своя назва =

 

 


З організаційних питань щодо перейменування звертайтесь:
Дорогих Вікторія Валеріївна
ел. адреса obolonbibl@ukr.net
тел. 419-84-11
поштова адреса: м. Київ, просп. Оболонський, 16