Виставку-ілюстрацію для наших читачів приготували до ювілею славного українця Івана Котляревського.

Тут не лише книги, а й яскраві ілюстрації до творів, серед яких навіть власноруч вишита нашою колегою Валентиною Цибенко робота. Подивіться, як ожила на ній Наталка Полтавка. Мабуть, саме такою її хотів би бачити автор)?
Нагадаємо, що відомий усім Іван Котляревський народився 9 вересня 1769 року у Полтаві. Його вважають батьком сучасної української мови та першим із літераторів тієї епохи, хто використав народну мову у професійних літературних творах. Його “Енеїда” до сьогодні є одним з найбільш відомих творів та прикладом мужнього спротиву українського козацтва російському імперському режиму. Над цією книгою Котляревський працював близько 30 років і вона зайняла своє почесне місце в бібліотеках Наполеона та царя Миколи І. А п’єси “Наталка Полтавка” та “Москаль-чарівник”, написані у 1818-1819 роках стали першими драматичними творами, поставленими в Україні.
А ще Котляревський був дуже мудрою, розумною людиною, його чесноти доповнювалися щирим, добрим серцем та веселим характером. За що ми його любимо і пам’ятаємо!

{gallery}biblioteki/chekalin/2019_gallery/2019_09_11{/gallery}


 

{tab Графік}

{tab Про бібліотеку}

Місія нашої бібліотеки, як і, мабуть, будь-якої іншої на сучасному етапі – задовольнити потреби сучасної людини, продемонструвати можливості та переваги книгарень, які вже давно перестали бути лише книгозбірнями, а здатні стати місцем втілення мрій і дій. І це не лише книга, а й спілкування, можливість отримання інформації, навиків, дозвілля та відпочинок, а також задоволення потреб та розвитку громади.

Бібліотека відкрилася на Вітряних горах у 1957 році, а з 1972 року переїхала та працює на вулиці Вишгородській, що знаходиться на Пріорці –  мальовничій та історичній місцевості Києва. Саме місцезнаходження нашої книгозбірні і вплинуло на сучасну назву бібліотеки.

Бібліотека на Пріорці для дітей – сучасний яскравий простір, який ми намагаємося наповнити таким же яскравим змістом. Сучасні дитячі видання, простір для реалізації творчих здібностей та можливостей, для спілкування – все це ви зможете отримати, завітавши до нас. У бібліотеці діють творчі проекти, зокрема щотижневі майстерки та заняття з живопису, маємо власний ляльковий театр, Інтернет-зону для відвідувачів.

Впродовж кількох років в нашій бібліотеці успішно впроваджується проект «Зелена бібліотека» з розвитку екопростору, який фактично дав поштовх рухові «Зелені бібліотеки в Україні». За час від моменту виникнення ідеї нам вдалося створити і справді дієвий та впізнаваний проект. Постійні зустрічі з читачами, популяризація екологічного способу мислення, цікаві гості, майстер-класи, зокрема наочне сортування сміття з дітками, спеціальна ігротека, екскурсійна програма – усе це частина нашої повсякденної роботи. Основне спрямування проекту – виховання  дітей, формування відповідних естетичних смаків для того, щоб вони розуміли і вміли бачити красу довкілля, були здатними охороняти та захищати природу.  Адже турбуючись про довкілля, ми турбуємося і про себе, бо всі ми і є частиною природи.

Завідуюча бібліотекою на Приорці
Кобець Ганна Василівна

{tab Координати}

Наша адреса:

м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227

{/tabs}