Сьогодні виповнюється 38 років із дня аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала однією з найстрашніших катастроф за всю історію ядерної енергетики. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.
Запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете дізнатися про трагедію та наслідки аварії з книг. Наприклад, сучасне видання «Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи» К. Міхаліциної, С. Дворницького (видавництво «Портал») точно заслуговує на вашу увагу. Творці книжки змогли знайти точну мову – словесну й візуальну, якою вдалося без нагнітання й простими, але водночас не позбавленими емоцій словами розповісти про масштабну трагедію. Чорнобиль як місто, як атомна електростанція, як Зона відчуження, як трагедія і як символ. Ця книжка виникла, щоб пояснити катастрофу людям, які народилися після неї. Аби «Чорнобиль» був не просто словом, за яким упізнають Україну, а усвідомленим історичним досвідом. Він тут показаний в кількох вимірах: технічному, емоційному, природничому, політичному.
Ще одна книжечка – «Чорнобильський пес Аксель» А.Андржеєвського (видавництво «Зелений пес») прийдеться до смаку усім охочим до правди та часоподорожей.