Додамо наш маленький ланцюг єдності до великого єднання українців. Щороку 22 січня ми відзначаємо День Соборності, присвячений об’єднанню України, яке відбулося у 1919 році. Історики називають дату злуки УНР та ЗУНР чи не найголовнішою датою визвольної боротьби українців у тих роках, бо саме цього дня обʼєднавча ідея в українців та їхніх визвольних змагань отримала реальне втілення. Вперше свято встановили у 1999 році, як памʼять про велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави.
Традиція влаштовувати ланцюги соборності виникла наприкінці існування комуністичної імперії. Традиційно українці бралися за руки вздовж доріг та влаштовували довжелезні шеренги, щоб продемонструвати таким чином єдність українського народу та памʼять про визвольні змагання. Сьогодні ми знову відстоюємо нашу незалежність на полі бою і вкотре переконуємося, що саме в єднанні – запорука перемоги над ворогом.
Запрошуємо до бібліотеки, де ви зможете більш детально ознайомитися з подіями тих часів, а також етапами становлення незалежності України завдяки нашим книгам.