Наша бібліотека впродовж тривалого часу демонструє свою інклюзивну привітність, яка стала ще більш можливою внаслідок оновлення після ремонту. Як результат – бібліотеку регулярно відвідують діти з порушенням зору, проводяться спеціальні заходи для дітей з синдромом Дауна, з інвалідністю різної нозології.

Проект інклюзивної співпраці «Дружній світ» став логічним продовженням багаторічної співпраці з вихованцями школи-інтернату №5 для дітей з вадами зору. Така співпраця продемонструвала, як, подолавши психологічні бар’єри, можна просто і весело проводити час у бібліотеці дітям  з інвалідністю під час різноманітних заходів та  майстер-класів. Ми завжди раді нашим особливим читачам, а також з задоволенням вирушаємо в гості до них, адже знаходимося фактично поруч. Тож проект став ще наслідком дружнього сусідства.

Окрім того, проводимо і інші заходи інклюзивної спрямованості. Скажімо, майстер-класи, які нерідко відвідують особливі дітки. Чималий резонанс мала художня виставка нашої читачки Дарини Лабузової, учениці  інклюзивного класу школи №14.

Кінцевою метою проекту «Дружній світ» є прагнення того, щоб наше суспільство навчилося дивитися на цих дітей та сприймати їх по-іншому, не просто як інвалідів, а як особистості, адже вони, як і всі, мають право на розвиток, навчання, спілкування, участь у громадському соціумі. Саме ставлення до таких людей і є показником толерантності нації.

Адже ми всі різні, проте заслуговуємо на однаково дружній світ.


Наша адреса: м. Київ, вул. Вишгородська, 38


Транспорт:
Автобуси: 32 - їхати до зупинки "Пріорська"
Тролейбуси : 6, 18 - їхати до зупинки "Пріорська"
Трамваї: 12, 19
Маршрутні таксі: 219, 159, 525, 181, 227