Виставка традиційного українського рушника днями прикрасила нашу бібліотеку та викликала неабиякий інтерес відвідувачів.

 Це й не дивно, адже вишивати рушники – давній український звичай. А в народі не випадково говорили, що хата без рушників, як родина без дітей.

Усі експонати виставки –  з наших власних родинних колекцій та колекцій друзів, за що ми їм щиро вдячні!

Завдяки спільним зусиллям нам вдалося поєднати та представити рушники Київщини, Житомирщини, Волині, Буковини та Карпатського регіону.

Рушник супроводжує українця протягом усього життя і в радості, і в горі, є символом гостинності та родинного щастя. Його берегли як пам'ять про рідний дім, родину. Кожен регіон поряд із спільними рисами мав свої особливості. Наприклад, на Київщині разом з червоним використовувалися вкраплення синього, поряд із Деревом Життя розміщувалися зображення птахів – голубів чи півнів, а для рушників Чернігівщини були типовими зображення орликів.

Вишиваний рушник донині не втратив свого значення в побуті. І тепер ним прикрашають інтер'єри помешкань, вівтарі та ікони в церквах. І надалі він залишається атрибутом народних звичаїв та обрядів.

Запрошуємо усіх небайдужих відвідати нашу виставку та доторкнутися до історії свого народу!