У другу неділю травня в Україні щорічно відзначається День матері.

Мати – це мабуть, найголовніше слово у всіх мовах на землі. Це слово, яке першим у житті вимовляє більшість дітей світу. Його розуміють у всіх країнах, і навіть звучить воно майже однаково у більшості мов. Мамо, матуся, матінко, мамуня, ненька, голубко…

Матері дають нам життя. Вони плекають нас з першої миті нашого існування. І ніхто не розуміє нас краще за маму. Вона завжди поряд, завжди допоможе.  Вона готує найкращі страви і дає наймудріші поради. Мама пишається нашими досягненнями і хвилюється, коли нас немає вдома. Вона любить нас понад усе і навіть більше.

Саме про це ми говорили з учнями 3-А класу школи №16, для яких було проведено годину любові «Мама, мамочка, матуся! Я до неї пригорнуся».

 Діти з любов’ю розповідали про своїх мам та своє ставлення до них, розігрували сценки «з життя». Ми мандрували стежками  творів про маму. Адже багато легенд, та віршів, поем та романів присвячено любові до матері. Обговорювали ми історії, герої яких по різному ставилися до своїх матерів. Діти зрозуміли, що можна казати: «Мамо! Я тебе люблю», - обіймати і цілувати, а от поведінка може свідчити про зовсім інше, і тому дуже важливі не тільки наші слова, а й вчинки. Ми прийшли до спільної думки, що День матері – добре свято, коли можна нагадати найдорожчій людині про те, що ви її любите, поважаєте і цінуєте, а ще в повсякденному житті дарувати мамам свою турботу, тепло  і любов.

 Зустріч закінчувалась, а діти просили прочитати їм ще: світлі, добрі історії про мам.